Новини    16 січня 2022 10:45

Світове виробництво молока знижується уперше з 2019 року

Очікується помірне відновлення у другому півріччі 2022 року на рівні 1%

Після більш ніж двох років безперервного зростання, світове виробництво молока знижується та очікується, що за підсумками останнього кварталу 2021 року приріст виробництва впаде до негативних значень. Про це повідомляється у звіті Rabobank.

«Відпускні ціни на молоко зростають паралельно цінам на сировинні товари, а зростання витрат, нестача робочої сили та несприятлива погода, як і раніше, обмежують виробництво», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що зростання світової пропозиції молока зупинилося в другій половині року, внаслідок чого ринок досяг рівня, небаченого з 2014 року. Проблеми, пов’язані з погодою, підірвали пік виробництва в Океанії, а зниження маржі в США та Європі сповільнило зростання. Приріст виробництва у Південній Америці виявився недостатнім, щоб компенсувати ці зміни.

«Ми очікуємо помірного відновлення в другій половині 2022 року, але для цього будуть потрібні сприятливі погодні умови і зниження витрат на корми», — заявила фахівець із глобальної стратегії молочної галузі Rabobank Мері Ледман.

Так, високі ціни на корми та загальне зростання виробничих витрат є загальними темами обговорення в основних регіонах-виробниках молока. У той час як ціни на молоко, реалізоване фермерами, наближаються до нових максимумів в Океанії, Європі та США, маржа ферм залишається низькою. Адекватні ціни на молоко у більшості країн світу компенсують зростання цінового тиску.

Проте зростаючі витрати на ресурси, брак робочої сили, несприятлива погода та сумнівна якість кормів, як і раніше, обмежуватимуть виробництво молочної продукції.

«Експорт молочної продукції сповільнився через збої в логістиці, зростання транспортних витрат та підвищення цін на сировинні товари, а також через скорочення постачання. Очікуване уповільнення попиту імпорту з боку Китаю необхідне для зниження цін за умов обмеженого збільшення пропозиції», — пояснюють експерти.

Разом з тим, очікується помірне відновлення у другому півріччі 2022 року на рівні 1%, але для цього будуть потрібні сприятливі погодні умови та зниження витрат на корми. Світовий експорт молочних продуктів у перерахунку на обсяг продукції зріс на 6%, у порівнянні з попереднім роком, протягом першого півріччя 2021 року, але сповільнився до 2% у третьому кварталі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...