Новини / Аналітика     18 грудня 2023 18:23

Умова рентабельності виробництва зернових та олійних культур – стабільний експорт

Збільшення рентабельності виробництва зернових та олійних культур можливе при стабілізації ситуації з наступними умовами: морський шлях експорту працює без перешкод, відсутні перешкоди експорту через західні кордони країни; врожайність не менша рівня 2022 року; перехідні залишки зернових 17 млн т; вартість логістики знижується до довоєнної, а витрати виробництва знаходяться на поточному рівні

Збільшення рентабельності виробництва зернових та олійних культур можливе тільки за умов стабілізації експорту морським шляхом та відсутності перешкод через західні кордони країни, зазначив генеральний директор УКАБ Олег Хоменко під час ХV Міжнародної конференції “Ведення агробізнесу в Україні” (DoAgro23), організованої асоціацією “Український клуб аграрного бізнесу” та агенцією UCABevent, передає SEEDS.

Хоменко оприлюднив результати дослідження “Вплив війни на прибутковість сільськогосподарського виробництва”. Він розповів які з культур більш рентабельні та якими є перспективи щодо посівної й забезпеченості основними виробничими ресурсами.

Якщо говорити про наступний маркетинговий рік, то збільшення рентабельності виробництва зернових та олійних культур можливе при стабілізації ситуації з наступними умовами: морський шлях експорту працює без перешкод, відсутні перешкоди експорту через західні кордони країни; врожайність не менша рівня 2022 року; перехідні залишки зернових 17 млн т; вартість логістики знижується до довоєнної, а витрати виробництва знаходяться на поточному рівні, – спрогнозував Хоменко.

Діяльність бізнесу в регіонах близьких до лінії фронту наразі є однією з актуальних тем для агросектору, зауважив під час конференції генеральний директор SSAH Пітер Томсон.

Відповідно до досліджень KSE, втрати та пошкодження в агросекторі складають 40 млрд доларів, без врахування наслідків руйнування Каховської ГЕС. Коли ж на відновлення потрібно набагато більше коштів – сотні мільярдів доларів, – вважає Томсон.

Нагадаємо, станом на 15 грудня 2023 року обсяг експорту зернових та зернобобових культур з України в сезоні 2023/24 склав приблизно 15,3 млн тонн. Це на 4,7 млн тонн, або 23% менше порівняно з аналогічним періодом минулого сезону.

Протягом січня-листопада 2023 року Україна імпортувала товарів на суму $57,2 млрд та експортувала на $32,8 млрд, згідно із повідомленням Державної митної служби України.

Новини за темою:  МХП Юрія Косюка подвоїв прибуток: як зростання цін на курятину вплинуло на результати холдингу

Європейська Рада висунула пропозицію щодо розширення пропускної здатності “шляхів солідарності” для експорту українського зерна.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також