Новини / Фінанси     25 квітня 2019 11:38

Укрзалізниця збільшила чистий прибуток на 80%. Інфографіка

Збільшення вартості вантажоперевезень до ринкової ціни стало для Укрзалізниці одним із внутрішніх ресурсів, який вона змогла спрямувати із сірої зони на потреби компанії. У результаті у 2018 р. чистий прибуток УЗ зріс на 80%.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

Лідер міжнародного аудиту – Ernst & Young підтвердив, що у 2018 р. фінансовий результат Укрзалізниці досяг показника 203,9 млн грн.

Читайте: УЗ цього року більше не підвищуватиме тарифи на вантажоперевезення

Показовим маркером стабілізації та росту ефективності компанії є те, що вперше за багато років сума реалізованих капітальних інвестицій не тільки покрила амортизацію, а й перевищила її. За словами керівника, капітальні інвестиції «Укрзалізниці» у 2018-му досягли максимуму за 5 років.

«У 2018-му ми поступово наблизили вартість перевезення вантажів до ринкової ціни. І це один з тих внутрішніх ресурсів, який змогли з сірої зони спрямувати на потреби компанії», – відзначив Євген Кравцов.

Серед позитивних моментів очільник УЗ відзначив, що компанія поступово відмовляється від «ремонтної голки» – тієї практики, коли підприємство багато років займалося поточними ремонтами рухомого складу і не вкладало кошти в його оновлення.

Landlord раніше повідомляв про те, що від 30 березня тарифи на вантажні перевезення залізницею на території України проіндексовано на 14,2 %.

Читайте також