Новини    28 червня 2023 10:07

“Укрвинпром” та французьке бюро Коньяку уклали угоду про співпрацю


Національне міжпрофесійне бюро Коньяку (Франція) та Українська корпорація по виноградарству та виноробній промисловості “Укрвинпром” після десятирічної співпраці уклали спільну офіційну Угоду. Вона передбачає захист географічного зазначення “Cognac” та/або “Коньяк” на території Франції, України та за їх межами з можливістю перегляду терміну продовження перехідного періоду для українських виробників, як того вимагає Угода про асоціацію, підписана між Україною та ЄС.

Про це повідомив генеральний директор “Укрвинпрому” Володимир Кучеренко, передає Telegraf.

“Ця угода є результатом наших злагоджених зусиль та багаторічної роботи над протекцією виробництва та захисту коньяку, на високому рівні відповідно до європейських стандартів та вимог”, — відзначив Кучеренко.

За його словами, Національне міжпрофесійне бюро Коньяку, відповідальне за охорону географічного зазначення Cognac на території Французької Республіки та за її межами, у співпраці та за підтримки “Укрвинпрому” (у разі виявлення фальсифікацій “Укрвинпромом”), вживатимуть необхідні заходи щодо імпортованої продукції, яка містить посилання на географічне зазначення Cognac та/або “Коньяк”, якщо така продукція не відповідає специфікаціям географічного зазначення Cognac.

Читайте також: “Укрвинпром” звернувся до Кабміну з пропозицією запровадити 50% мита на алкоголь з Грузії та Вірменії

На думку очільника “Укрвинпрому”, партнерство з Національним бюро Коньяку захищатиме й українських споживачів від неякісної алкогольної продукції, а також сприятиме підтримці української виноробної галузі, яка наразі опинилася в драматичних обставинах.

Згідно з Угодою, спеціалісти галузі зможуть проходити короткострокове навчання та стажування під координуванням французьких партнерів спільно з Українським інститутом вина.

“Ці заходи дозволять забезпечити доступ до якісної інформації щодо технологій виробництва коньяку, включаючи навички із сенсорного аналізу продукції, юридичного супроводу тощо”, — повідомляє гендиректор “Укрвинпрому”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Довідка: Українська корпорація з виноградарства і виноробної промисловості “Укрвинпром” — професійне галузеве формування агропромислового комплексу України, покликане підтримувати, захищати та розвивати виноградарсько-виноробну галузь України. Основна мета співпраці з ключовими для розвитку галузі державними органами влади і міжнародними організаціями — створення галузевих законодавчих ініціатив та впровадження національного бренду “Wine of Ukraine”.

Як відомо, використання назви ГЗ “Cognac”/”Коньяк” для продуктів, що походять з третіх країн і не відповідають технічним умовам виробництва коньяку, забороняється на території України з 1 листопада 2022 року.

Нагадаємо, “Укрвинпром” повідомив, що винороби вироблятимуть та експортуватимуть вітчизняний “коньяк України” і “шампанське України” до 1 січня 2026 року.

Читайте також: Як називатиметься коньяк: українці обрали 10 назв

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...