Новини    24 квітня 2018 17:16

«Укрспирт» вперше за 12 років експортував до Туреччини спирт з Ковалівського МПД


Державне підприємство «Укрспирт» вперше з 2006 року експортувало спирт із Ковалівського МПД (Тернопільська обл.) до Туреччини. Про це повідомляє прес-служба ДП.

«До нас приїхали 10 машин-танкерів, які беруть на експорт 32 тис. дал спирту (1 дал дорівнює 10 л, – ред.), – розповів керівник Ковалівського МПД ДП «Укрспирт» Андрій Чорба. – Машини поїдуть до Одеси, звідки паромом відправляться до Туреччини. Надалі ми дуже сподіваємося на тісну співпрацю з нашими турецькими партнерам».

Контракт реалізовано в рамках стратегічного плану розвитку ДП «Укрспирт» на Тернопільщині, відповідно до меморандуму, підписаного між Тернонільською блдержадміністрцієй та ДП «Укрспирт» 2 лютого 2018 року.

«Свого часу спиртова галузь давала приблизно 20% власних доходів Тернопільської області. Тому ми чітко стоїмо на позиції, що ті заводи, котрі готові і здатні випускати якісний, конкурентоздатний спирт, мають і надалі зберегти свою профорієнтацію на виробництво харчового спирту. Друга категорія заводів, котрі вже не можуть випускати якісного спирту, мають бути переорієнтовані на виробництво біоетанолу», – підкреслив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Ковалівське МПД – один із найпотужніших заводів області. На добу там виробляють 2 тис. дал спирту. Майже 90% продукції відправляють на експорт. Основними партнерами є Угорщина, Польща та Грузія. Загалом на спиртзаводі працюють понад 100 осіб.

Загальна виробнича потужність ДП «Укрспирт» – понад 30 млн дал на рік. Його роботу забезпечує 41 виробничий майданчик. Продукцію «Укрспирту» поставляли на ринки Середньої Азії і Кавказу, Туркменістану, Грузії, Азербайджану, Туреччини, Австрії, Польщі, Німеччини тощо.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...