Новини    18 квітня 2024 13:05

Укренерго вводить графіки обмежень для бізнесу та промисловості


Ввечері 18 квітня Укренерго планує використати графіки обмеження електропостачання для бізнесу та промисловості, про що було повідомлено у ранковому зведенні компанії.

У звіті зазначається, що дефіцит електроенергії залишається протягом майже всієї доби через пошкодження, завдані ракетними та дроновими ударами росіянами українським електростанціям. Для забезпечення стабільності, диспетчерський центр привласнює аварійну допомогу з енергосистем країн Європи. Таким чином, з 18:00 до 22:00 будуть застосовані обмеження для бізнесу та промисловості, але об’єкти критичної інфраструктури та оборонні підприємства залишаться не торкнутими.

Щодо відключення електропостачання для населення, поки що немає інформації, але Укренерго закликає громадян заощадливо використовувати електроенергію.

Промисловості потрібна допомога у формі імпорту електроенергії та використання альтернативних джерел енергії, якщо це можливо.

Зміна тактики

Генеральний директор ДТЕК, Максим Тимченко, вказав, що головною метою є відновлення якнайбільше енергоблоків до жовтня. Група втратила 80% виробництва через удари, і п’ять теплоелектростанцій припинили свою роботу. Тимченко також висловив надію на відновлення принаймні половини пошкоджених енергоблоків у випадку відсутності нових атак.

Тактика атак Російської Федерації на енергетичну інфраструктуру України зазнала змін. Порівняно з масовими ударами, які відбувалися у 2022-2023 роках, збитки стали ще більш серйозними, пише Financial Times

Марія Цатурян, керівник відділу комунікацій “Укренерго”, вказала, що російські атаки тепер спрямовані на обмежену кількість енергетичних об’єктів у конкретних регіонах, але застосовується та ж сама кількість ракет, що і під час попередніх масових ударів.

Нагадаємо, внаслідок масованої атаки росіян на українську енергосистему 22 березня група ДТЕК втратила близько половини своїх генеруючих потужностей, зазначив гендиректор компанії Yasno Сергій Коваленко в етері телемарафону.

Пізніше стало відомо, що у результаті атак на енергосистему України у березні 80% теплової генеруючої потужності ДТЕК було пошкоджено або зруйновано. Цю інформацію надав в ефірі єдиного телемарафону виконавчий директор компанії Дмитро Сахарук.

Новини за темою:  Сонячна погода нарешті повертається: детальний прогноз на 21 травня

Компанія ДТЕК Ріната Ахметова активно розшукує обладнання для відновлення пошкоджених теплоелектростанцій у Східній Європі, спричинених масованими атаками на енергосистему України.

Зауважимо, на тлі повномасштабного вторгнення рф, видобуток вугілля в Україні знизився приблизно на 30%. Про це повідомив Міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв’ю ЕП. Відповідаючи на питання з якою кількістю шахт міністерство втратило зв’язок, або контроль, він зазначив що дві шахти (“Золоте” і “Тошківська”) в стані затоплення і не підлягають відновленню.

Вранці 22 березня російські сили здійснили одну з наймасштабніших атак на енергетичну систему України. Ворог використав близько 90 ракет та понад 60 дронів. Це призвело до пошкодження ТЕС, енергетичних об’єктів, а в деяких областях були введені аварійні відключення.

Пошкодження ДніпроГЕС унаслідок ракетного обстрілу 22 березня призвело до втрати 20% потужностей “Укргідроенерго”, повідомив генеральний директор компанії Ігор Сирота під час телемарафону.

Збитки довкіллю від атаки росіян по ДніпроГЕС у Запоріжжі 22 березня оцінюють дотепер орієнтовно в 140 млн грн, але надалі ця цифра зросте, заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Рішення щодо завершення опалювального сезону у районах, що постраждали від атак Росії, буде прийматися індивідуально залежно від погодних умов, повідомив керівник “Укренерго” Володимир Кудрицький під час телемарафону.

Опалювальний сезон в Україні цього року завершитись наприкінці березня через плюсову температуру повітря, заявив голова НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов в інтерв’ю Le Figaro. Зазвичай опалювальний сезон закінчується 15 квітня, та зважаючи на плюсову температуру, цьогоріч це відбудеться наприкінці березня

27 лютого система опалення в Житомирі перейшла на режим економії через потепління, інформує “Житомиртеплокомуненерго”. Режим дозволяє уникнути перегріву приміщень, а також призводить до того, що оплата за тепло не нараховується у той період, коли котли не працюють.

Новини за темою:  Спекотно вдень, але морозно вночі: яка погода чекає українців 29 квітня

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...