Новини    17 серпня 2018 09:28

Українці все більше відмовляються від молочних продуктів промислового виробництва


Незрозуміле маркування, використання трансжирів, продукти рослинного походження – ось головні чинники чому українці втрачають довіру до молочних продуктів промислового виробництва. Про це заявили в Асоціації Виробників Молока.

Зі слів віце-президента АВМ Ганни Лавренюк, через заплутаний опис складу продукту громадянам складно відрізнити справжнє молоко.

«Через незрозуміле маркування, покупців вводять в оману стосовно складу молочної продукції. Таким чином, пересічна людина не може відрізнити справжнє молоко, від молочного продукту і не може свідомо обрати продукт, який не завдасть шкоди її здоров’ю», – наголосила вона.

Експерт асоціації Олена Жупінас каже, що існують і більш небезпечні проблеми, такі, як трансжири, що викликають онкозахворювання.

«Для фальсифікату молочної продукції найбільш часто використовують гідровані жири вживання яких, має бути обмежене через високий вміст в них транс-ізомерів жирних кислот. Численні наукові дослідження підтверджують їхню загрозу для здоров’я людини. Доведено, що регулярне вживання навіть невеликих доз в їжу, порушує нормальну роботу метаболізму, що провокує ожиріння, діабет та призводить до розвитку серцево-судинних захворювань», – заявила фахівець.

До асоціації постійно надходять повідомлення від молочних підприємств про те, що в сфері українського молочного виробництва процвітають так звані «сучасні технології», згідно яких, молочний білок у кисломолочному сирі заміняється на білкові продукти рослинного походження, зокрема соєві. Дане явище неприпустиме, українці мають право знати, що купують.

«Споживачі розраховують на те, що купують дієтичний творог – незамінне джерело тваринного білку та кальцію, а натомість отримують зовсім інший продукт, який не має права називатись сиром», – зазначила Ганна Лавренюк, віце-президент АВМ.

В асоціації кажуть, такий стан справ штовхає українців купляти молочні продукти на ринку. За результатами дослідження FAO, які були проведені рік тому із залученням аудиторії в понад 2 000 респондентів віком від 18 до 50 років, більшість українців вважає базарні молочні продукти більш натуральними, безпечними та якісними, що не відповідає дійсності.

«Згідно дослідженнь, які були проведені АВМ випадковим чином було відібрано 5 зразків молока зі стихійних та організованих ринків. Мікробіологічні аналізи даного дослідження показали, що саме в базарних молочних продуктах було перевищено всі можливі норми патогенної забрудненості, зокрема фекальними бактеріями та кишковою паличкою, що спричиняє серйозну загрозу для споживачів, які довіряють цим продуктам, як безпечним», – попередажють в АВМ

Вирішити цю проблему, має розроблений в асоціації законопроект № 3043-1  «Молоко та молоковмісні продукти».

Згідно законопроекту, так звані «молоковмісні продукти» будуть стояти на окремій полиці та матимуть зрозуміле для кожної людини маркування. АВМ вважає, що прийняття цього закону стане великим кроком на зустріч українським споживачам.

Зазначається, що згідно результатів досліджень FAO, на сьогоднішній день українці вживають всього 50% від фізіологічної потреби молочних продуктів на добу.

Нагадаємо, як раніше повідомляв LANDLORD, в Україні закупівельні ціни на молоко падають, у світі – ростуть

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...