Новини    19 квітня 2018 10:46

Українським експортерам бобових порадили поставляти товар в Індію у вересні


До вересня 2018 роки ринок бобових в Індії може стати дійсно привабливим для українських постачальників цієї продукції. Таке припущення висловив експерт світового агроринку Г. Чандрашекар під час доповіді на XV Ювілейній міжнародній конференції «Зерно Причорномор’я-2018», повідомляє Украгроконсалт.

За його словами, до вересня цього року накопичені раніше запаси бобових країна витратить, і ринок стане збалансованим, сказав доповідач. Саме тоді уряд Індії може переглянути податкову політику по відношенню до імпортної продукції.

«Нинішні потреби Індії в бобових – 30 млн тонн. поки його країна далека від рівня самодостатності. Тому що виробляє лише близько 24 млн тонн такої продукції. В силу цього змушена щорічно по 5-6 млн тонн імпортувати. До того ж, в наступні роки рівень споживання бобових в Індії, буде зростати. А в зв’язку з тим, що до вересня залишилося менше 6 місяців, доцільно вже зараз починати підготовку до імпорту бобових в Індію з України», – наголосив він.

Крім того, на думку експерта, бажано було б укласти міжурядовий Меморандум про постачання фіксованих обсягів бобових з України в Індію, за аналогією з уже укладеними Меморандумом між Індією і Мозамбіком.

Доповідач також нагадав, що Індія є одним з найбільших виробників пшениці в світі – уряд Індії прогнозує урожай цієї культури в 2017/2018 МР на рівні 97 млн ​​тонн. І незважаючи на те, що потреби Індії в імпортної пшениці невеликі, цей вид бізнесу пан Чандрашекар вважає цілком прибутковим.

«Індія впродовж найближчих 5-8 років буде регулярним покупцем закордонної пшениці. Зокрема, в 2017 році країна імпортувала близько 2 млн тонн зернових. До того ж, виробництво пшениці в Індії розташовано на північному заході країни. І в південні регіони зерно дешевше доставляти через океан з Австралії або з України, ніж транспортувати його по суші», – каже експерт.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...