Новини    29 серпня 2018 16:39

Українські садівники продають сливу дорожче, ніж у Польщі на 10-20%


Ціни на українську сливу цього року помітно нижчі ніж у 2017 році, проте вітчизняні садівники тримають ціну на сливу вище ніж їх колеги у сусідній Польщі. Про це повідомляють аналітики сервісу «Інфо-Шувар».

«В Польщі цього сезону ціни на кісточкові впали до критично низького рівня. Слива знаходиться в переліку тих видів фруктів, які подешевшали найбільше, її вартість  на гуртових ринках Польщі за рік впала майже в 4 рази», – йдеться у повідомленні.

За даними аналітиків, сезон 2018 року в країнах ЄС був неврожайним на сливу,  тому вже в серпні польські переробні підприємства та роздрібні мережі стикнулись із дефіцитом пропозиції місцевої сливи  і вимушені були звернутись до імпортерів.

«На гуртових ринках Польщі слива сьогодні коштує 0,16-0,21 EUR/кг, на переробні підприємства польські фермери здають сливу по 0,10-0,14 EUR/кг. На гуртових ринках України слива сьогодні продається по 6-8 грн/кг (0,18-0,24 EUR/кг)». – підрахували фахівці.

Цього року ситуація зі сливами у Польщі та Україні прямо протилежна за минулорічну.

«В середині серпня 2017 року слива в Польщі коштувала 0,7-0,95 EUR/кг, а в Україні продукція експортної якості в цей самий час пропонувалась по 10-15 грн/кг (0,3-0,49 EUR/кг).  Така ситуація створила чудові умови для експорту української сливи, в 2017 році ми відправили на зовнішній ринок  рекордні 8 тис. тон цих фруктів», додали експерти.

Як раніше повідомляв LANDLORD, українські садівники все більше обирають сливу для свого бізнесу

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...