Новини    17 червня 2018 10:11

Українські картоплярі відновили експорт продукції в Білорусь


Два українських господарства-експортери картоплі після опанування нового для українських виробників механізму встановлення ділянок вільних від карантинних організмів поновили експорт української картоплі до Білорусі. Про це повідомляють в Українській асоціації виробників картоплі.

Там нагадали, що з 1 липня 2017 року після запровадження країнами Євроазійської економічної співдружності (Білорусь, РФ, Арменія, Казахстан, Киргизия) спільних карантинних правил Україна втратила можливість експорту рослинницької продукції на територію цих держав.

«За новими правилами для введення експортної діяльності необхідно встановлювати так звані ділянки вільні від карантинних організмів і спостерігати за розвитком рослин із моменту посадки. Оскільки обмеження було встановлено в період вегетації рослин, ніхто із виробників не зміг дотриматись цих вимог», – йдеться у повідомленні.

В асоіації кажуть, що на їх прохання, впродовж зими-2018 Держспоживслужба, в рамках Голландсько-українського форуму з професійного картоплярства провела для виробників  широкомасштабний майстер-клас із роз`яснення алгоритму встановлення ділянок вільних від карантинних організмів.

2 провідних українських господарства, що розташовані на Херсонщині,  ПП «Александр А. Синенко» та ФГ «Аделаїда» наприкінці лютого розпочали процес встановлення 9 ділянок вільних від карантинних організмів на площі в 523 га.

«Механізм успішно опановано. У ході лабораторних досліджень, проведених фітосанітарними лабораторіями Держспоживслужби, карантинні організми не було виявлено. Господарства-експортери отримали необхідні для експорту документи і відправили фури з ранньою картоплею в Білорусь. Продукція пройшла ретельну перевірку білоруськими фахівцями. Зауважень не виявлено. Товар доставлено кінцевому замовнику», – додали в Українській асоціації виробників картоплі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...