Новини    09 серпня 2017 17:38

Україна вже експортувала річну норму агропродукції до Канади


Перше півріччя року виявилося продуктивним для українських експортерів аграрної продукції до Канади. З початку року її відправлено на $5,876 млн. За увесь 2016 рік цей показник склав лише $4,869 млн.

Очікується, що Угода про зону вільної торгівлі поміж Україною та Канадою, що набрала чинності з 1 серпня, значно покращить показники.

«Незважаючи на те, що ми поки залишаємося нетто-імпортерами в двосторонній аграрній торгівлі з Канадою, є тренд до збільшення обсягу експорту. Ще одним плюсом є те, що ключовими товарами стали перероблені харчові продукти: олія, соки. Також значним попитом користується мед», – відзначила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

Зона вільної торгівлі відкриває для українських експортерів 98% канадського ринку. Ввізні мита на сільськогосподарські товари уже скасовані. Натомість Україна скасувала імпортні тарифи для 80% товарів канадського походження.

«Для деяких сільськогосподарських та промислових товарів застосовуватимуться перехідні періоди у 3, 5 та 7 років для зниження тарифів. А для найчутливіших сільськогосподарських товарів встановлені квоти на імпорт», – каже Трофімцева.

Згідно з прогнозами, Україна втратить на ввізних митах приблизно $1,2 млн в перший рік дії угоди. У той же час вони можуть бути компенсовані за рахунок ПДВ, а також збільшення припливу прямих іноземних інвестицій в обсязі близько $36 млн протягом 3 років.

Український уряд розраховує на 10-кратне зростання експорту – до $ 200-300 млн у найближчі п’ять років.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...