На 55% збільшилися цьогоріч вітчизняні посівні площі під бобовими. Нині вони складають понад 500 000 га проти минулорічних 320 600 га, повідомляють у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.
«Якщо подивитись на світовий ринок, то сьогодні найбільшими виробниками бобових в світі є Індія, Китай та Канада. Але ми маємо всі необхідні передумови, щоб стати одним із ключових виробників бобових у світі», – зауважила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час прес-конференції «Бобові культури. Назустріч глобальним викликам».
Нарощування обсягів бобових, зокрема, гороху, обумовлена підвищенням врожайності культури і зростаючим попитом на бобові на міжнародному ринку, відзначають в Українському клубі аграрного бізнесу.
Завдяки експортної орієнтованості і розвитку технології вирощування горох стає перспективною альтернативою традиційним культурам. За оцінками УКАБ, його рентабельність може становити від 56% до 111%.
За результатами 2015/16 МР, головними покупцями українських бобових були Індія, Пакистан, Бангладеш, Туреччина, ПАР, Кенія. Перспективними ринками для наших зернобобових є країни Азії, включаючи Індію, Середній і Близький Схід та Африка.
«Актуальна кон’юнктура ринку є сприятливою для виробників бобових, тому що пропозиція за окремими позиціями не наздоганяє поки що попит», – каже Трофімцева.
В структурі виробництва зернобобових в Україні левову частку займає горох – більше 70%, потім квасоля – 11%, вика – 4%, нут – 2%, інші бобові – 9%. За даними Держстату України, станом на 1 жовтня 2017 року намолочено зернобобових культур близько 1,3 млн тонн, при урожайності – 25,8 ц/га.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!