Новини    01 березня 2018 12:30

Ukravit: Україну хочуть перетворити на полігон для випробувань пестицидів


Прийняття Верховною Радою законопроекту про спрощення ввезення не зареєстрованих в Україні пестицидів (№6606) може перетворити країну на полігон для випробувань, вважає власник групи компаній Ukravit Віталій Ільченко.

«Це спосіб зробити з України велику аграрну лабораторію, полігон для експериментів. Ймовірно, ввозитися будуть нові хімічні речовини, які пройшли випробування, але не отримали дозвіл на використання в інших країнах. І компанія, витративши значні кошти, щоб не втратити їх, зможе зареєструвати препарат в Україні і зробити на цьому бізнес. Україну в світі сприймають як європейську країну, і після реєстрації препарату тут далі вже на цій основі можна буде проводити реєстрацію в багатьох країнах», – повідомив він на прес-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна».

За словами В.Ільченко, сьогодні українські наукові установи для експерименту мають право в невеликій кількості ввозити і реєструвати хімічні речовини. «Щоб використовувати хімічні речовини на українських полях, потрібно проходити процес державної реєстрації, він в Україні становить від одного до двох років, а в ЄС процес реєстрації нових діючих речовин становить до 10 років», – зазначив власник групи.

В.Ільченко повідомив, що розгляд Верховною Радою законопроекту №6606 заплановано на 1 березня.

Соінвестор проекту «Український бізнес хаб» Володимир Чеповий вказав, що даний законопроект суперечить європейським нормам. «Це – прецедент лобіювання закону, який порушує європейські норми. Лобіюються чіткі інтереси глобальних корпорацій, яким вигідно мати таку територію, як наша країна, де можна проводити швидкі експерименти», – сказав він.

У зв’язку з цією ситуацією Ukravit планує звернутися до президента України, прем’єр-міністру, голові Верховної Ради з вимогою направити на доопрацювання законопроект, зокрема, ввести додаткові вимоги про обов’язкову реєстрацію ввезених в Україну препаратів в одній з країн ЄС або СОТ.

Як повідомлялося, народні депутати пропонують спростити ввезення незареєстрованих в Україні пестицидів. Відповідний законопроект №6606 щодо ввезення пестицидів на митну територію країни зареєстровано в парламенті 21 червня 2017 року. Його авторами виступили члени комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко, Вадим Івченко, Олег Кулініч, Микола Кучер.

Депутати, зокрема, пропонують при ввезенні незареєстрованих в Україні пестицидів скасувати необхідність документального підтвердження їх державної реєстрації в країні, де такі пестициди виробляються.

Згідно з пояснювальною запискою, часто на практиці норму про документальну реєстрацію пестицидів в країні, де вони виробляються, виконати складно. Інноваційні експериментальні препарати можуть не мати реєстрації в країні, де вони виробляються, і одночасно перебувати в процесі державних випробувань в країні-виробнику в Україні, а також в інших країнах з високим рівнем розвитку сільського господарства для перевірки дієвості таких препаратів в різних умовах.

На думку авторів законопроекту, існуюча норма про необхідність документального підтвердження держреєстрації пестицидів, які не зареєстровані в Україні, призводить до того, що країна втрачає свої позиції в рейтингу ведення бізнесу через дискримінаційні умови виходу міжнародних інноваційних технологій на ринок.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...