Новини / Політика     05 грудня 2019 15:50

Українцям відкриють вільний доступ до кадастрів

Парламент у першому читанні  ухвалив законопроєкт законопроект «Про національну інфраструктуру геопросторових даних», який передбачає безплатний доступ до кадастрів для громадян.

Про прийняття законопроєкту №2370 повідомляє РБК-Україна. За документ проголосувало 322 народних депутата.

Проєкт передбачає створення, функціонування та розвиток національної інфраструктури геопросторових даних. Планується забезпечити міжгалузеву інтеграцію геопросторових даних і даних кадастрів і головне – безплатно відкрити дані кадастрів в інтернеті для широкого загалу. (Наразі розширена інформація з Публічної кадастрової карти надається за запитом на платній основі).

Читайте: Гончарук порадив голові Держеокадастру посилати всіх

Передбачається, що в зв’язку тим, що отримання відомостей з Державного земельного кадастру буде у відкритому доступі, і плата за них не стягуватиметься, надходження до Держбюджету зменшаться на 114,76 тис. грн на рік (за даними 2018 року). Щоб компенсувати ці втрати, планується скоротити штат апарату Держгеокадастру або його територіальних органів.

Як повідомляв Landlord раніше, Держгеокадастр планує завершити інвентаризацію державних земель сільгосппризначення до кінця 2019 року.

Читайте також