Новини    01 листопада 2023 14:12

Українці завдяки програмі “Власна справа” отримали від держави 59 млн грн


148 ветеранів та членів їхніх родин у межах програми “Власна справа” отримали 59 мільйонів гривень грантів на розвиток бізнесу, повідомили у пресслужбі Міністерства економіки України. У результаті 13 хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів 12 переможців отримають 5 млн грн від держави.

Здебільшого (70%) планують відкрити нові компанії. Ще 30% витратять гранти на придбання обладнання та устаткування для розширення можливостей діючого бізнесу.

Зокрема планують відкрити кафе-кондитерську, барбершоп, ветеринарну амбулаторію, ферму для вирощування наживки для риболовлі, магазин з продажу харчових продуктів та господарських товарів, велосипедну майстерню та СТО.

У сфері масштабування бізнесу ветерани мають намір розширити спектр послуг майстерні з ремонту мобільних телефонів та планшетів, збільшити асортимент та обсяги виготовлення виробів з вишивкою та розширити можливості клінінгової компанії.

Нагадаємо, за результатами чергової хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів отримають кошти від держави 17 переможців. Як повідомляє пресслужба Мінекономіки, вони можуть їх витратити на старт або розвиток бізнесу. Загальна сума грантів — 7,2 млн грн.

Кабінет міністрів розширив проєкт єРобота та запускає нові грантові програми для ветеранів на започаткування або розвиток власного бізнесу. Грантова програма створена для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю, які отримали її внаслідок війни, а також їхніх дружин або чоловіків.

В Україні створили інтерактивну мапу із локаціями ветеранських бізнесів. На платформі зібрали бізнеси, які запустили в різних регіонах України.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...