Новини    30 серпня 2021 09:39

Український “горілчаний” мільйонер отримав 9 років тюрьми в Москві

В РФ до 9 років тюрми засудили ексрегіонала і донецького бізнесмена Климця, який фінансував бойовиків "ДНР"

В Москві українського бізнесмена, виробника алкоголю “Олімп” Павла Климця засудили до 9 років колонії суворого режиму. Про це повідомляє Інтерфакс.

Суд признав його винним у замаху на дачу особливо великого хабаря. Ще двоє фігурантів справи — Юлія Самойлова та Андрій Грохольський – отримали вісім і п’ять років колонії загального режиму, відповідно.

За даними російського слідства, Климець у 2017 році за допомогою хабаря посадовим особам правоохоронних органів хотів повернути  контроль над коньячним заводом Бахчисарай, розташованому в окупованому РФ Криму (у СК РФ написали так: “для вирішення складної судово-слідчої ситуації, яка перешкоджала діяльності заводу”). Розмір хабаря становив 20 млн руб, приблизно близько $330 000.

Читайте: Морський торговельний порт “Чорноморськ” на порозі банкрутства

Зазначається, Грохольський ввів у оману колишнього адвоката Гора Чудопалова, повідомивши, що може допомога розв’язувати проблеми Климця — зняти арешт з заводу. Насправді ж, заявили у СК РФ, Грохольський такої можливості не мав, а заволодівши грошима Климця, які йому передав Чудопалов, викрав їх.

Зустрічі фігурантів справи відбувалися в Москві.

Довідка. Климець – український бізнесмен був депутатом Верховної Ради V і VI скликань від Партії регіонів (2006−2007, 2007−2012 роки відповідно). Алкогольна компанія Olymp, що належить Климцю, виробляє горілку таких марок, як Prime, Idea, Істинна, а також коньяк і вино.  Климець ув затриманий в Москві в квітні 2019 року і за рішенням суду поміщений під арешт. На початку війни на Донбасі Климець фінансово підтримував проросійських бойовиків. За інформацією журналіста Дениса Казанського, польовий командир бойовиків “ДНР” Олександр Ходаковський розповідав, як ще в 2014-му завод “Олімп” Климця фінансував його бандформування “Восток” і виділяв йому 50−90 тис. доларів.

Раніше Landlord повідомляв, що  Маріупольський порт пропонує європейським партнерам інвестувати у будівництво зернового та контейнерного терміналів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...