Новини / Тваринництво     24 січня 2020 10:38

Український експорт курятини в ЄС призупинено через пташиний грип

Через спалах пташиного грипу у Вінницькій області ЄС призупинив імпорт курятини з України. МХП вже призупинив експорт. МЕРТ проведе консультації з ЄС, бо вважає його рішення надто суворим.

Європейський Союз тимчасово призупинив ввезення з України на свою територію м’яса птиці, м’ясної продукції з птиці та термічно необроблених продуктів з птиці. Про це повідомила Держпродспоживслужба 23 січня. Яйця та яєчна продукція під обмеження не підпадають.

Причиною рішення ЄС став спалах пташиного грипу у ПП «Хутір», що в Немиріввському районі Вінницької області, який зафіксували 18 січня. Держпродспоживслужба вважає, що в Україні вжиті необхідні заходи з контролю та ліквідації захворювання і називає рішення ЄС «приголомшливо неочікуваним для української сторони».

Найбільший виробник курятини в Україні МХП, який є сертифікованим у ЄС, призупинив відучора, 23 січня, свій експорт до Євросоюзу. По це повідомила пресслужба МХП, передають Українські новини. У зв’язку з рішенням Євросоюзу органи ветмедицини України на даний час не можуть видавати сертифікати на експорт птиці в ЄС. У МХП зазначають, що працюють над диверсифікацією експортних продажів і переконують, що рішення Євросоюзу суттєво не позначиться на діяльності компанії.

Читайте: 80 країн не межа: як МХП розширює географію експорту продукції – Сергій Іванов

Мінекономіки зреагувало на ситуацію. Як написав на своїй сторінці у Фейсбуку Тарас Качка, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Качка – торговий представник України, «ми активно і спільно працюємо над тим, щоб оперативно скоригувати це рішення» (рішення ЄС).

«Рішення ЄС щодо обмеження ввезення м‘яса птиці через випадок пташиного грипу у Вінницькій області є значно суворішим, ніж мало бути», – вважає Тарас Качка.

Щоб скоригувати рішення ЄС, Мінекономіки проведе необхідні консультації в Брюсселі, повідомив він.

Як повідомляв раніше Landlord, заражена сальмонельозом курятина надійшла із Польщі в Харківську область.

Читайте також