Новини / Аналітика     11 березня 2020 09:45

Український агробізнес відчув падіння нафти – Леонід Козаченко

За 2 дні мінус 7% на зернові – через падіння нафти втрачає аграрний ринок України.

Український аграрний ринок відразу відреагував на світове падіння цін на нафту. Президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко відзначає, що вже за перші два кризові дні вартість агропродукції також впала.

Якщо пшениця здешевшала на 5%, то кукурудза на 8%, відзначає керівник УАК.

Якщо ж ціна на нафту не стабілізується, то втрати вітчизняного ринку можуть бути більш значними – до 15% на зернових, прогнозує експерт.

 «Для експорту у нас є ще 14 млн т кукурудзи та десь 2 млн т пшениці, реалізуючи які за нинішніми цінами аграрії втратять майже 4 млрд грн», – сказав Л.Козаченко.

Також, за словами керівника УАК, почнуться проблеми у експортерів олії, ціна якої й так уже впала на третину через поширення коронавірусу.

Читайте: Через коронавірус в Україні злетять ціни на часник

Якщо все разом скласти, то втрати для українського аграрного сектору будуть суттєві – до 10 млрд грн, вважає Леонід Козаченко.

За словами експерта, ситуація з падінням нафти ускладнюється тим, що паніка навколо коронавірусу в світі не припиняється. Все це впливає на коливання валют.

«Паралельно із падінням ціни на нафту в Україні зріс курс національної валюти, що певним чином трохи врятувало ситуацію. Якби цього не було, то вартість зерна на внутрішньому ринку вже була б нижчою на 15%», – відзначив президент УАК.

Landlord раніше повідомляв, що паніка навколо коронавірусу обвалила ціни на пшеницю на світових біржах.

Джерело: АПК-Інформ

 

Читайте також