Новини / Садівництво     06 лютого 2022 14:00

Українські виробники лохини знизили ціни — експертка

Немає сенсу робити ставки на закордонний ринок, коли на внутрішньому зберігаються доволі привабливі ціни

Ціни на лохину на внутрішньому ринку України минулого року були нижчими, ніж у 2020 році. При цьому виробники самі стали продавати лохину дешевше ще до того, як урожай вийшов на повні обсяги.

“Світове споживання та виробництво лохини продовжили зростати. Збільшенню попиту сприяв і Covid, бо ягода пропагувалася як корисний продукт для здоров’я. Потроху набирає обертів і переробка, але свіжий ринок росте швидше. На цьому тлі європейські супермаркети утримують ціни. Найактивніше у світі нарощує виробництво лохини Китай. Не зволікає й наша сусідка Польща, з якою найближчим часом нас чекає жорстка конкуренція в лохиновому сегменті. У 2016/19 роках виробництво лохини там збільшилося на 18%”, — коментує президентка Асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна.

За її словами, у період із 2017 до 2020 року Україна під лохиною наростила площі з 1,5 тис. до 4,4 тис. гектарів. Перші кроки робить сегмент переробки: лохину починають заморожувати, виготовляти з неї джеми й вино. Популярною ягодою стали займатися малі господарства.

Зазначається, що не в усіх великих виробників виправдалися плани щодо експорту.

“З іншого боку, немає сенсу робити ставки на закордонний ринок, коли на внутрішньому зберігаються доволі привабливі ціни. У 2021 році вони були трохи нижчими за тогорічні, але й значного просідання не сталося. При цьому в зниженні не було об’єктивних причин: виробники самі стали продавати лохину дешевше ще до того, як урожай вийшов на повні обсяги”, — додає Кухтіна.

Нагадаємо, у найближчі роки в Україні ціни на лохину знижуватимуться, тому що внутрішній ринок майже наситився і протягом найближчих двох-трьох років більшості виробників доведеться почати орієнтуватися на зовнішні ринки.

Раніше Landlord повідомляв, що Україна в топ-5 світових експортерів ягід, обігнавши Польщу, Німеччину та Чехію.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також