Новини / Рослинництво     03 жовтня 2022 18:38

Українські виробники ліщини працюватимуть за системою італійського кооперативу

Організація Ascopiemonte була заснована у 1997 році як асоціація виробників ліщини

Під час візиту делегації Української горіхової асоціації до Італії для участі в офіційній церемонії відкриття заводу з переробки ліщини італійська асоціація Ascopiemonte s.c. передала українцям регламенти роботи виробничого кооперативу, що працює при асоціації, умови їхньої співпраці з фермерами, діючі форми укладених контрактів на переробку, зберігання та продаж ліщини.

Про це повідомив президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін на своїй сторінці у Facebook.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Делегацію Української горіхової асоціації очолював віце-президент асоціації Максим Шейко, який одночасно є співвласником та генеральним директором компанії “Філберт” (знайомої фундуководам країни та за її межами своїм одним із високотехнологічних садів фундука, який вирощується на площі 830 гектарів в Одеській області). У складі делегації були комерційний директор компанії “Мілкор” (сад фундука площею 920 гектарів в Закарпатській області) Ілля Білецький, власник ТОВ “Горіх Полісся” Дмитро Дячук (фундуковий сад 77 гектарів в Житомирській області) з фахівцями.

Організація Ascopiemonte була заснована у 1997 році як асоціація виробників ліщини. Сьогодні в ній 586 членів, які вирощують фундук на площі 3448 гектарів. У її структурі організований виробничій кооператив зі збирання, зберігання, переробки та продажу об’єднаних партій фундуку та продуктів переробки.

Вже ряд років асоціація Ascopiemonte впроваджує проект технологічних інновацій щодо удосконалення простежуваності у ланцюжку постачання фундуку на кожному етапі його вирощування, виробництва та реалізації якісних партій, перероблених на запит покупців.

Національний італійський орган із сертифікації простежуваності DNV-GL поставив Ascopiemonte на перше місце в Італії, оскільки вони досягли 96% простежуваності фундуку, вирощеного виробниками-фермерами до моменту його безпосереднього продажу.

Дані етапи простежуваності в ланцюжку включають систематизацію відомостей по сортах фундука, що вирощуються у кожного фермера-члена асоціації, збору і приймання фундука від фермерів безпосередньо в центрах переробки (заводах), очищенні, сушіння, калібруванні фундуку, оцінці його якості, забезпечення зберігання в індивідуальних, персоналізованих боксах у спеціальних складських приміщеннях за необхідних температурних умов, що забезпечують збереження фундука.

Фундук реалізується збірними партіями за запитами покупців — підприємств харчової промисловості різних країн, з якими кооператив італійської асоціації має контракти щодо термінів та обсягів постачання. Частину обсягу зібраного та переробленого фундука реалізується в корпорацію Ferrero.

Водночас фермери, що входять до асоціації, мають можливість переробляти фундук у власних міні-цехах для подальшого продажу вже готової продукції. Це також вигідно фермерам, оскільки частину власного врожаю ліщини вони можуть переробити та самостійно реалізовувати, а частину врожаю, яка не забезпечена їх потужностями з переробки та їх продажами, вони передають для подальшої реалізації до асоціації Ascopiemonte.

Які переваги цих взаємовідносин — фермер гарантований зі збуту свого вирощеного фундука, може надалі розвиватися або в розширення фундукового виробництва, або інвестувати свої кошти від продажу фундука в інші напрямки.

Повну відкритість, готовність і далі ділитися більш ніж чверть-віковим досвідом роботи, своїми технологіями та секретами у переробці та зберіганні ліщини, у налагодженні коопераційних відносин із фермерами продемонстрували керівництво та фахівці асоціації Ascopiemonte s.c. на чолі з президентом асоціації П’єр Паоло Бертоне (Pier Paolo Bertone).

Наступного дня після офіційної церемонії відкриття кооперативного заводу асоціації спеціально для української делегації було проведено майстер-клас з переробки ліщини, оцінку його якості відповідно до європейських стандартів.

Також українські фундуководи провели низку переговорів з керівництвом та фахівцями провідних підприємств Італії, які виготовляють обладнання для збирання та переробки ліщини, представниками фабрик та підприємств харчової промисловості.

Нагадаємо, в Одеській області активно розвивається перспективний напрямок вирощування та перероблення горіхів. Навіть попри війну господарства продовжують закладати нові плантації. В Ізмаїлі навесні розширили сад волоського горіха, а фермер Максим Шейко з Одеського району отримав 2,5 млн гривень для висадки саду фундука, повідомляє “Суспільне“.

Будь-який український бізнес зможе отримати кредит під 0% під час війни та один місяць після війни, також буде запроваджено масштабну дерегуляцію. Про це повідомив у зверненні президент Володимир Зеленський. За його словами, уряд підготував розширення програми кредитування для підприємців на базі програми 5-7-9%.

Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до, зокрема, пального, пестицидів та агрохімікатів в умовах воєнного стану.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також