Новини / Інтерв'ю     12 жовтня 2022 09:16

Українські фермери зможуть отримати допомогу від Євросоюзу


Євросоюз анонсував програму грошової допомоги українським агровиробникам на загальну суму 1,5 мільярда гривень (50 мільйонів євро).

Програма реалізується у межах останнього пакету підтримки, виділеного ЄС Україні в липні 2022 року. Фермери зможуть вже цієї осені розпочати посівну, закупити корми, відремонтувати техніку тощо.

Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики і продовольства України.

У відомстві наголошують, що процес відбору кандидатів та отримання виплат відбуватиметься прозоро, швидко та безпечно.

Безповоротну грошову допомогу від Європейського Союзу можуть отримати фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції.

Обов`язкові умови участі в програмі:

  • виробники мають бути зареєстровані у Державному аграрному реєстрі, через який відбуватиметься подання заявок та розподіл коштів.
  • аграрії обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь або утримують від 3 до 100 корів.

Розмір фінансової допомоги для малих фермерів становить:

  • 3 100 грн на один га оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (але не більше 372 тисяч грн);
  • 5 300 грн на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача (але не більше 530 тисяч грн).

Як наголосили у відділі співробітництва Представництва ЄС, внаслідок війни Росії проти України аграрії втратили значну частину посівів озимих. Тому екстрена підтримка малих агровиробників є вкрай важливою.

Дрібні сільгоспвиробники, які є основним джерелом продовольчої безпеки країни та основними виробниками продукції для внутрішнього споживання, постраждали найбільше, – зауважив Фредерік Куне, керівник відділу співробітництва Представництва ЄС в Україні.

За словами Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського, наразі працюють над розширенням програм підтримки в Державному аграрному реєстрі.

Нагадаємо, Мінагрополітики та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосили про співпрацю над відновленням та зміцненням жіночого фермерства в умовах війни. Ініціатива впроваджується в рамках освітньо-грантової програми для жінок-фермерок TalentA, яка ініційована та фінансується Corteva і підтримується Міністерством третій рік поспіль.

Також будь-який український бізнес зможе отримати кредит під 0% під час війни та один місяць після війни, також буде запроваджено масштабну дерегуляцію. Про це повідомив у зверненні президент Володимир Зеленський. За його словами, уряд підготував розширення програми кредитування для підприємців на базі програми 5-7-9%.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також