Новини    13 жовтня 2022 13:27

Українські фермери здобули міжнародну перемогу Farmers Weekly Awards 2022


У номінації “Чемпіон року в сільському господарстві” перемогли українські фермери.

Про це повідомляє Мінагрополітики.

“Цього року нагороду отримує не один фермер – а фермери цілої нації – фермери України”, – йдеться у повідомленні на сайті Farmers Weekly.

Спонсором конкурсу є Національний союз фермерів Англії та Уельсу (NFU).

“Ми часто описуємо фермерів як спільноту. Найчастіше ми маємо на увазі британську спільноту. Але це був час, коли фермери продемонстрували, що ми є глобальною спільнотою, оскільки всі ми відчуваємо бажання висловити підтримку нашим колегам-фермерам в Україні, які проходять через важкі випробування, які ми в Британії вважаємо нестерпними», – . зазначила президент NFU Мінетт Баттерс.  – Війна в Україні також виявила багато країн, включно з нами, які не спромоглися серйозно перейняти роль з виробництва їжі та продовольчої безпеки. Зазвичай ця нагорода присуджується людині, яка досягла успіху, але цього року ми хотіли продемонструвати солідарність з усіма нашими друзями-фермерами в Україні”, – сказала Мінетт Баттерс.

У тексті на сайті Farmers Weekly також додається, що після російського вторгнення в лютому українські аграрії зіткнулися з жахливими умовами, борючись за збереження ферм, побоюючись за своє життя та життя своїх сімей.

 “Це вимагало мужності, рішучості та винахідливості”, – зазначено на сайті.

Ілля Потапенко, фермер із Київщини, дав коментар організаторам конкурсу, він розповів, як опинився в епіцентрі бойових дій на початку цього року, коли російські військові безперервно стріляли, знищуючи будівлі та залишаючи кожне поле, уражене ракетами чи осколками від ракет.

“Спочатку ти просто боїшся, — каже Ілля. А тоді твої думки повертаються до невідкладної роботи на землі. Ми живемо тут, ми родом звідсіля. Це наша робота. Це те, що ми робимо – і що ми будемо робити”.

Довідка: Farmers Weekly  Awards – це британська нагорода в сільському господарстві, яка відзначає працьовитих та інноваційних фермерів.

Нагадаємо, Мінагрополітики та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосили про співпрацю над відновленням та зміцненням жіночого фермерства в умовах війни. Ініціатива впроваджується в рамках освітньо-грантової програми для жінок-фермерок TalentA, яка ініційована та фінансується Corteva.

Також незадовго до початку війни “Асоціація виробників херсонського кавуна стала кращою в номінації “Найінноваційніший органічний продукт” на міжнародній виставці Gulfood 2022 в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...