Новини    06 січня 2024 12:14

Українські аграрії зіткнулися з дефіцитом аміачної селітри


2024-й рік в Україні почався з дефіциту аміачної селітри. В грудні 2023 року українські заводи в Черкасах та Рівному виробили тільки 59 тис. т селітри.

Про це повідомляє інформаційна агенція “Інфоіндустрія” з врахуванням власного моніторингу ринку добрив.

В агенції пишуть, що заплановано було виробити понад 70 тис. тонн, а передоплати заходять вже на лютий, тобто товар, оплачений в грудні 2023 року аграрії і трейдери будуть отримувати в лютому 2024 року.

Фактично є дефіцит селітри, який викликаний низькою завантаженістю виробництва та вкрай слабкими обсягами імпорту.

Своєю чергою, імпортери та виробники скаржаться на слабкий попит, що зумовлено скороченням експорту обсягів експорту зерна та іншої продукції АПК. Проблеми з проходженням кордону в Польщі, обстріли портів та черги на вивіз зерна, що доповнювались боротьбою із готівковим обігом зерна, стали причинами зниження цін і темпів продажу агропродукції аграріями. Таким чином, на січень аграрії не забезпечені коштами для купівлі добрив.

В грудні і січні завжди аміачна селітра є топовим продуктом для закупівлі і це добриво для підживлення традиційне на українських ланах. Сезон внесення селітри почнеться з високих цін.

Нагадаємо, у 2023 році компанія “Епіцентр Агро” розпочала будівництво заводу для виготовлення карбамідно-аміачної суміші (КАС) та рідких комплексних добрив (РКД) в Вінницькій області.

У поточному році виробництво добрив в Україні досягло 2050 тис. тонн, що на 81% перевищує відповідний показник минулого року (1130 тис. тонн). Однак ця кількість виробництва істотно нижча, ніж у 2021 році, коли вироблено 5,2 млн тонн азотних добрив.

Валерія Пепеля

Новини за темою:  Грози та дощі 20 травня: де в Україні буде негода та які області попадуть під удари стихії
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...