Новини    07 жовтня 2022 15:24

Українські аграрії цьогоріч отримали майже 64 мільйони пільгових кредитів


Банки йдуть на суттєве спрощення умов отримання кредитів для аграріїв

У цілому за 2022-й рік станом 34 496 аграріїв залучили кредитів на 63 млрд 659 млн грн. З них під посівну кампанію до 1 червня – на суму 38 млрд 551 млн грн. З 1 червня до сьогодні – 25 млрд 108 млн грн.

Про це повідомило Міністерство аграрної політики і продовольства України.

Загалом за програмою портфельних гарантій 80 % видали кредитів в обсязі 25 млрд 792 млн грн.

Топ-10 регіонів за обсягами кредитування за увесь період є: Київська, Вінницька, Кіровоградська, Дніпропетровська, Одеська, Львівська, Полтавська, Чернігівська, Волинська, Хмельницька області.

Найбільші обсяги кредитів за цей час надали: “Райффайзен Банк”, “ПриватБанк”, “Ощадбанк”, “Укргазбанк”, “Креді Агріколь банк”, “ПУМБ”, “Укрексімбанк”,  “Прокредит Банк”.

Аграрії залучають кредити в розмірі від 100 тисяч до 90 млн грн у межах програми “Доступні кредити 5-7-9”. Проценти становлять від 0% до 9% залежно від категорії кредиту та суб’єкта підприємництва.

Банки йдуть на суттєве спрощення умов отримання кредитів для аграріїв: це стосується пакета документів та різноманітних бюрократичних процедур, подекуди скасовують необхідність нотаріального завірення договорів застави. Працює ринок кредитування під заставу земельної ділянки.

Уряд також затвердив порядок використання 1,5 млрд грн на підтримку малих і середніх фермерів та сільгоспвиробників. Агровиробники зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів на онлайн-платформі Державний аграрний реєстр.

Крім того,  Постановою КМУ № 916 від 29 липня 2022 року  пролонговано з 6 місяців до 12 місяців кредити за ставкою 0 % річних, які надавалися під посівну кампанію.

Нагадаємо, у 2023 році в державному бюджеті не закладено коштів на підтримку аграрного сектору. Натомість держава пропонує аграріям гранти, кредити та компенсації.

У проєкті державного бюджету на 2023 рік, який 13 вересня презентував Кабінет міністрів України, немає грошей на державну підтримку аграріїв.

Втім, заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький в інтерв’ю виданню Landlord розповідав, що не буде класичних програм підтримки, а ось інші інструменти будуть задіяні.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...