Новини    28 березня 2022 21:04

Українські аграрії матимуть оперативний доступ до держземель

Ухвалення дозволить спростити аграріям набуття прав користування на певні земельні ділянки

Попри військову агресію росіі, Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт № 7178, щоб забезпечити максимальну інтенсивність сільськогосподарського виробництва.

Його ухвалення дозволить спростити аграріям набуття прав користування на певні земельні ділянки, зокрема:

  • для цілей товарного сільськогосподарського виробництва буде надано близько 20 тис га земель комунальної власності, які були підготовлені для передачі у оренду на земельних на земельних торгах;
  • в результаті це дозволить забезпечити одержання у 2022 році на цих землях додаткового урожаю.

Посівна кампанія – критично важливе питання для України. Від того, чи вийде у вітчизняних аграріїв в умовах війни отримати врожай, наразі залежить продовольча безпека нашої держави. Про це повідомив офіс ефективного регулювання BRDO.

“Встановлені сьогодні для мирного часу процедури надання у користування земельних ділянок с/г призначення державної та комунальної власності, невитребуваних, нерозподілених земельних ділянок, а також земельних ділянок, що залишилися у колективній власності, є тривалими в часі, потребують ухвалення низки послідовних рішень розпорядниками земель, організації та проведення земельних аукціонів тощо” – інформують у повідомленні.

Також BRDO додає, що в умовах воєнного стану, коли Державний земельний кадастр, Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень не функціонують, а також не надаються адміністративні послуги, надання земельних ділянок державної та комунальної власності сільськогосподарським товаровиробникам за звичайною процедурою фактично унеможливлене. Підготовлені для передачі у користування на земельних торгах ділянки залишаються не наданими.

Раніше Landlord повідомляв, що полтавські аграрії планують засіяти 1,4 млн га земель.

Олександра Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...