Новини / Ринок землі     17 січня 2020 12:21

Українська земля коштуватиме $5,5 тис. за гектар – Дмитро Ливч 

Аналітик Дмитро Ливч зазначає, що через 10 років після відкриття ринку українська земля може коштувати близько $5,5 тис. за гектар за умови ліберальної моделі ринку.

Про перспективи ринку землі в Україні та про ціну на українську землю сільськогосподарського призначення йдеться у матеріалі UA|TV.

Керівник аналітичного відділу, проєктний менеджер EasyBusiness Дмитро Ливч зазначає, що закон про обіг землі повинен бути прийнятий, і це в інтересах ринку. За його словами, уряду слід ухвалити також суміжні ініціативи, щоб урегулювати відносини в державному секторі.

Дмитро Ливч прогнозує, що ціна на українську землю може досягти $5,5 тис. за гектар, хоча на сьогодні вона оцінюється як найнижча в Європі.

“Ми проаналізували якою буде ціна, що буде впливати на ціну землі після відкриття ринку. У першу чергу, це співвідношення факторів ризику та дохідності активу. Якщо ми говоримо про регулювання, то найбільш ліберальна модель дозволить створити високу динаміку ціни. Українська земля після 10 років скасування мораторію (якщо ми говоримо про повністю лібералізований ринок) може коштувати близько 5,5 тис доларів за гектар”, – каже Дмитро Ливч.

Наразі ж, як йдеться у сюжеті, власникам земельних паїв оренда коштує дуже дешево: 50-70 доларів за один гектар. Є компанії, які платять до  150 доларів за 1 гектар, але цей показник значно нижчий, ніж в країнах Центральної та Східної Європи. Наприклад, у Польщі та Румунії вартість оренди одного гектару становить близько 250-300 євро. В країнах Західної Європи цей показник – приблизно 700 євро за один гектар.

Читайте: Як ринок землі зробить кредитування фермерів ефективним – Катерина Рожкова

Ринок землі буде вигідним фермерам, впевнений Валерій Пекар, викладач Києво-Могилянської бізнесшколи, експерт з питань земельної реформи, він вважає, що виграють власники паїв, бо зможуть реалізувати своє право власності. Крім того, виграють агрохолдинги, які воліють вести прозору політику.

Довкола відкриття ринку землі у суспільстві різні думки. Як писав раніше Landlord, Михайло Соколов, заступник голови ВАР, назвав ризики для малих фермерів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також