Новини    10 лютого 2023 15:15

Українська продовольча корпорація фінансувала “фонд” Пушиліна на підтримку окупантів


Служба безпеки заблокувала у Дніпропетровській області українську міжрегіональну продовольчу корпорацію, яка фінансувала терористичну організацію “днр”.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Компанія мала частину активів на тимчасово окупованій території Донецької області і сплачувала “податки” терористам. За даними СБУ, підприємство перерахувало у “бюджет днр” понад 4 млн у гривневому еквіваленті.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Також зафіксовано, що ця корпорація здійснювала “відрахування” до “фонду” терориста Пушиліна на підтримку російських окупаційних угруповань.

Як свідчать матеріали слідства, організатором незаконної діяльності виявився власник компанії, створеної на початку двохтисячних років на Донеччині.

Підприємство займалось дистрибуцією гуртових партій продовольчих товарів через торговельні мережі у різних регіонах України.

У 2014 році засновники комерційної структури перевели частину її активів на підконтрольну українській владі територію Донецької області, а після повномасштабного вторгнення – на Дніпропетровщину.

Інша частина бізнесу увесь цей час залишилася на тимчасово окупованій території сходу України.

При цьому власник компанії налагодив там збут продовольства і перерахування одержаних прибутків на користь місцевої окупаційної адміністрації.

Постачання продукції здійснювали через афілійовані комерційні структури, які перебували у захоплених районах.

Під час обшуків за адресами складських та офісних приміщень компанії на Дніпропетровщині, а також у помешканнях фігурантів виявлено:

  • фінансово-господарську документацію;
  • чорнові записи;
  •  комп’ютерну техніку із доказами незаконної діяльності.

У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими Служби безпеки за ст. 110-2 Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо повідомлення про підозру топменеджерам корпорації та обрання міри запобіжного заходу.

Нагадаємо, за матеріалами Служби безпеки та підрозділів БЕБ накладено арешт на гуртову партію мінеральних добрив російського та білоруського виробництв.

Подільська окружна прокуратура міста Києва передала на потреби Збройних сил України 52 млн грн арештованих коштів в межах розслідування у кримінальному провадженні щодо російської компанії, яка виробляє чай.

Раніше АМКУ оштрафував виробника чаю Greenfield та Tess на 80 мільйонів гривень за приховування зв’язків з рф. Справу проти компанії комітет розпочав за заявою ритейлера – ТОВ “Восторг”, у якій повідомлялося, що “Орімі Україна” розіслала торговельним мережам та дистриб’юторам України електронного листа з заявою про те, що її кінцеві бенефіціари, зокрема і мажоритарний власник Вероніка Касьяненко, “не пов’язані з рф”, що не відповідає дійсності.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...