Новини / Садівництво     15 вересня 2021 18:00

Україні загрожує “малиновий бум”, який виб’є з цього бізнесу неефективних учасників

Ціни на малину в 2021 році зросли до 75−90 грн/кг. Тобто навіть на заморозку садівники, які не відмовилися від вирощування малини, продавали її майже по 3 $/кг

Аналітики вважають, що Україна має загрозу чергового “малинового буму” до врожаю 2022 року. Представники ягідних розплідників підтверджують різке зростання запитів на закупівлю саджанців малини в цьому році, на тлі рекордно високих цін на малину на свіжому ринку, а також на малину, що закуповується для заморозки та експорту.

“На жаль, пам’ять про перший малиновий бум 2017/18 років вже почала стиратися з пам’яті багатьох українських підприємців. А значить, повторення сумного для багатьох сценарію є досить імовірним. Після заборони на експорт овочів і фруктів з України в Росію, багато підприємців почали шукати можливості інвестицій в продукти з високою доданою вартістю, які могли б успішно експортуватися. У цей час Україна вже успішно експортувала заморожену малину, проте в порівняно невеликих обсягах — близько 3−5 тис. тонн в рік. Оптові ціни на якісну малину в 2015 році досягли 40−45 грн/кг (1,9−2,2 $/кг), причому таку ціну платили навіть за малину високої якості для потреб заморозки”, — кажуть аналітики.

У цей же час закладка ягідної плантації малини сертифікованим посадковим матеріалом, з урахуванням витрат на крапельне зрошення і інші елементи технологій, становили близько 300−350 тис. грн. Відповідно, при виході на врожайність в 10 тонн з гектара, що для інтенсивного проекту цілком реально, інвестиція окупалася за рік. 

Ціни на малину в 2021 році зросли до 75−90 грн/кг. Тобто навіть на заморозку садівники, які не відмовилися від вирощування малини, продавали її майже по 3 $/кг — у понад два рази дорожче, ніж до початку першого “малинового буму”. Більш того, в окремі тижні ціни на малину навіть перевищували ціни на лохину — ягоду, яка вважалася найдорожчою багато років поспіль. 

Також низькі ціни першого “малинового буму” вибили з цього бізнесу багатьох неефективних учасників в різних країнах світу, та й зростання вартості робочої сили і її дефіцит вплинули. 

У минулому сезоні 2020/21 років Україна експортувала рекордний обсяг малини — понад 20 тис. тонн.

Раніше Landlord повідомляв, що херсонські фермери зібрали урожай полуниці та малини.

Джерело: east-fruit.com

Михайленко Владислава, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також