Новини / Тваринництво     23 січня 2019 08:25

Україна увійшла в ТОП-5 експортерів вершкового масла

За січень – жовтень місяців 2018 р. українські виробники поставили на зовнішній ринок 24 428 т вершкового масла, що на 17% більше, ніж за аналогічний період 2017 р. Це дало можливість Україні увійти в ТОП-5 світових експортерів цієї продукції.

Про це повідомляє Асоціація виробників молока.

Україна вийшла на п’яту позицію в рейтингу світових експортерів вершкового масла (попереду – Нова Зеландія, Євросоюз, Білорусь і США).

В Асоціації пояснюють збільшення експортних поставок конкурентною ціною на українську продукцію на тлі високих європейських цін ($4,5/кг порівняно з $5–5,2/кг). Найбільшими імпортерами українського вершкового масла стали Марокко і Нідерланди.

ЧитайтеУкраїна б’є рекорди в експорті плодово-ягідної продукції

Останніми роками значно поліпшилася якість молока, з якого виготовляють масло. «Починаючи з 2013 року, частка молока ґатунку екстра у структурі надходження на переробку зросла з 9,8% до 20,6%», –  відзначає Яна Музиченко, аналітик АПМ.

Також Україна увійшла в ТОП-3 експортерів казеїну, поставивши на зовнішній ринок 7131 т цього продукту (попереду в рейтингу – Нова Зеландія та Євросоюз).

За експортом сухого збираного молока українські виробники – на восьмій сходинці (22 188 т).

Landlord раніше повідомляв про те, що у 2018 р. Україна увійшла до десятки світових експортерів молочної продукції.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також