Новини / Садівництво     11 січня 2022 15:30

Україна стала одним із найбільших експортерів яблука до Ефіопії

За обсягом постачання яблука в Ефіопію у 2021 календарному році України майже наздогнала Чилі

За підсумками 2021 року Ефіопія продовжувала нарощувати імпорт яблука. Обсяг імпорту цих екзотичних для Ефіопії фруктів у 2021 році зріс на 30% і сягнув 4,3 тис. тонн. Про це повідомляє EastFruit.

Лідером з обсягу поставок яблука ринку Ефіопії є ПАР, що знаходиться ближче, ніж інші постачальники до цієї країни. На постачання з ПАР припадала майже третина всього імпорту яблука Ефіопії, а обсяг імпорту з цієї країни зріс на 88% за рік.

Проте лідером за темпами зростання постачання яблука на ринок Ефіопії за підсумками 2021 року стала Україна, що увійшла до шести найбільших країн-постачальників. За рік експорт свіжого яблука з України до Ефіопії зріс одразу більш ніж у шість разів та сягнув 222 тонн. За обсягом постачання яблука в Ефіопію України обійшла такі великі країни-експортери яблука як Польща, Італія, Китай, США та Сербія.

Зазначається, що за обсягом постачання яблука в Ефіопію у 2021 календарному році України майже наздогнала Чилі. Попереду України за обсягом постачання яблука п’ять країн, ПАР, Франція, Нова Зеландія, Туреччина та Чилі.

«У постачанні яблука до країн Субсахарської Африки поки що важливі не так обсяги, як сам тренд. Адже яблуко там продається переважно поштучно і коштує досить дорого. А значить, за умови зниження ціни та покращення інфраструктури торгівлі свіжої продукції, яка поки що продається без охолодження, потенціал зростання обсягів експорту яблука і справді величезний. Адже в одній тільки Ефіопії живе понад 115 млн осіб, і темпи приросту населення в сукупності з темпами економічного зростання тут вищі, ніж в абсолютній більшості інших регіонів світу, включаючи країни Південно-Східної Азії», — заявив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАТ) Андрій Ярмак.

Раніше Landlord повідомляв, що за рік яблука подешевшали на 28%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також