Новини    30 серпня 2023 18:48

Україна шукає $1,5 млрд на відновлення Каховської ГЕС – Зеленський

Розпочати відбудову дамби можна лише після звільнення від російських окупантів лівобережної частини Херсонської області

Влада України планує відновити знищену російськими окупантами Каховську ГЕС, що потребує витрат у півтора мільярда доларів, заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Наталії Мосейчук.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нам треба буде з вами знайти мільярд чи півтора мільярда, я не знаю точну суму. Але ми повинні це зробити, тому що потрібна вода для людей, тому що не буде життя там без цієї води, – зазначив глава держави.

Розпочати відбудову дамби можна лише після звільнення від російських окупантів лівобережної частини Херсонської області. Для цього також потрібен відповідний рівень безпеки в регіоні.

Однак, для відновлення Каховської ГЕС Україні знадобиться окреме цільове фінансування від партнерів. Тож, якщо безпеку вдасться гарантувати, дамбу можна буде відбудувати за два роки.

Рішення про майбутнє відновлення Каховської ГЕС обґрунтовують тим, що без дамби 90% земель Херсонської області залишаться без урожаю. Не буде його також на 57% Дніпропетровської і 46% Запорізької областей.

Також Каховська ГЕС забезпечувала водою Кривий Ріг, Марганець і Нікополь.

Як відомо, вночі 6 червня о 02:50 російські терористи здійснили внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС. У зоні підтоплення близько 80 населених пунктів. Каховську ГЕС повністю зруйновано, відновити її неможливо.

Підрив Каховської ГЕС росіянами — це удар по глобальній продовольчій безпеці, яку ворог хоче знищити. Ця катастрофа вплине на систему зрошення на Півдні України, зазначив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Внаслідок знищення Каховської ГЕС збитки для рибної галузі  від загибелі лише дорослих особин можуть сягнути 95 тисяч тонн або близько 4 млрд грн. Всього, за попередніми розрахунками, збитки від загибелі усіх біоресурсів складуть до 10,5 млрд грн.

Міністерство аграрної політики та продовольства України за попередніми оцінками, внаслідок терористичного акту росіянами на Каховській ГЕС, передбачає на Херсонщині затоплення орієнтовно 10 тисяч га сільськогосподарських земель на правобережжі. А також в декілька разів більше на лівому березі області, який зараз перебуває під окупацією.

Збитки для аграрного сектору України внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС можуть скласти $1,5 млрд. Про це перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький сказав в етері телемарафону “Єдині новини”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...