Новини / Ринок землі     14 квітня 2020 11:24

Офіційно: українцям відкрили доступ до геокадастру

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №2370 “Про національну інфраструктуру геопросторових даних”. За документ проголосували 302 депутати.

Документ передбачає встановлення правових основ діяльності зі створення функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних. Також закон встановлює принципи створення та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних.

Документ повинен забезпечити міжгалузеву інтеграцію геопросторових даних та даних кадастрів, а також сформувати сучасну систему забезпечення потреб суспільства у всіх видах географічної інформації.

Читайте: Аграрії забезпечують стабільність гривні – Кабмін

Окрім того, законом передбачено відкриття в інтернеті геопросторових даних та метаданих, які створюються у публічному секторі та підприємствами  – монополістами.

До цього українське законодавство не передбачало державної політики щодо створення, функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних, а також виробництва, обробки, зберігання, постачання та використання будь-яких даних, які можуть мати географічну прив’язку.

Джерело: Урядовий портал

Нагадаємо, раніше Держгеокадастр розпочав виїзні прийоми в регіонах, у яких чиновники роз’яснюють деталі земельної реформи.

Читайте також