Новини / Тваринництво / Трейдинг     08 серпня 2023 10:15

Україна пом`якшила заборону на імпорт продукції польського птахівництва


Україна скасувала повну заборону на імпорт польських продуктів птахівництва, залишивши під обмеженнями лише продукцію з територій, які уражені вірусом хвороби Ньюкасла.

Про це повідомило Міністерство сільського господарства та розвитку сільських районів Польщі.

Зазначається, що в пʼятницю, 4 серпня, компетентна українська служба визнала регіоналізацію хвороби.

Таким чином, Україна зняла заборону на ввезення інкубаційних яєць, живої птиці, необроблених продуктів та сировини з неї, за винятком уражених територій. Ці території визначає компетентний орган Польщі.

Як і раніше, обмеження України не поширюються на продукцію, що пройшла обробку, яка гарантує знищення вірусу.

Нагадаємо, 12 липня на птахофабриці в Підляському воєводстві Польщі підтвердили спалах хвороби Ньюкасла – захворювання птахів, яке передається людині. Це перший випадок у країні за 49 років.

Головна ветеринарна інспекція Польщі повідомляла, що наступного дня Україна заборонила імпорт інкубаційних яєць, живої птиці, необроблених продуктів та сировини.

Як розповідали в Національній палаті виробників птиці та кормів Польщі (KIPDiP), через таке обмеження на польсько-українському кордоні “застрягли” близько пів мільйона кількаденних курчат, яких замовили українські ферми. І хоча ці птахи походили не з Підляського воєводства, їх не могли ввезти в Україну.

Наприкінці травня у Підляському воєводстві Польщі зафіксували кілька спалахів пташиного грипу. У всій Польщі Головна ветеринарна інспекція вже зареєструвала 108 таких спалахів цього року.

Французькі виробники фуа-гра зіштовхнулися із катастрофою. Великий спалах пташиного грипу цієї зими і навесні призвів до серйозної нестачі для нового виробничого циклу.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також