Новини / Овочівництво     25 лютого 2021 12:15

Україна планує збільшити обсяги промислового картоплярства

Концепція розвитку промислового картоплярства до 2025 року передбачає розвиток насінництва, будівництво картоплесховищ і впровадження глибокої переробки картоплі

Україна планує збільшити обсяги промислового виробництва картоплі. Також, прийнята минулого року концепція розвитку промислового картоплярства до 2025 року передбачає розвиток насінництва, будівництво картоплесховищ і впровадження глибокої переробки картоплі. Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький на XІ нідерландсько-українському форумі з професійного картоплярства.

«Є чотири напрями, які критично важливі для розвитку галузі картоплярства – це доступ до якісного насіння, зберігання продукції, тобто будівництво картоплесховищ, а також підтримка купівлі обладнання для доробки і переробки картоплі. Все це закладено в програму державної підтримки картоплярства, яку ми передбачаємо на 2021 рік», – зазначив заступник міністра.

ЧитайтеДо 2025 року в Україні збудують 35 нових картоплесховищ – УАВК

Крім того, за його словами, окремим блоком іде зрошення, що також є важливим для якісного розвитку картоплярства. Також програма має декілька стратегічних цілей: збільшення обсягів виробництва картоплі та продукції з неї, збільшення зайнятості населення (плюс 10 тисяч нових робочих місць), підвищення кваліфікації промислових виробників картоплі на базі дорадчих служб та запровадження новітніх технологій на виробництві тощо.

Серед іншого, учасники форуму обговорили сучасний стан розвитку промислового картоплярства, розвиток внутрішнього ринку та вихід на експорт, питання гармонізації українського законодавства з європейським в галузі картоплярства, збільшення об’ємів виробництва картопляних продуктів з доданою вартістю, зберігання картоплі та інші питання.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що селекціонери Німеччини вивели спеціальні сорти фітнес-картоплі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також