Новини / Інвестиції     08 вересня 2021 15:43

Україна отримує $400 млн підтримки агросектору: міністр назвав основні сфери модернізації

Уряд фіналізує нову програму співпраці із Світовим банком для агросектору на 2022–2024 роки в обсязі до $400 млн

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко поділився досягненнями Офісу президента в аграрному секторі за 2019-2021 роки. 

Зокрема, уряд фіналізує нову програму співпраці із Світовим банком для агросектору на 2022–2024 роки в обсязі до $400 млн, яка буде сфокусована на такі напрямки: 

  • цільова інвестиційна підтримка малих та середніх фермерів для отримання доступного фінансування для викупу землі (законопроект № 3205 про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві), пільгові кредити для впровадження технологій адаптації в зв’язку з глобальними змінами клімату;
  • цільова інвестиційна підтримка для впровадження сучасного зрошення в господарствах (законопроект № 5202 про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель);
  • інституційне зміцнення та інвестиційна підтримка Міністерство аграрної політики та продовольства України для розробки та забезпечення суспільними благами, включаючи безпеку харчових продуктів, санітарні та фітосанітарні заходи, завершення та запуск аграрного реєстру, наближення вітчизняних стандартів та баз даних до вимог ЄС.

“Угода з Ексімбанком США на $3 млрд, у якій чітко прописано, що сільське господарство — у пріоритеті фінансування. І це чітко зафіксовано в Меморандумі про взаєморозуміння, який підписано між Міністерство економіки України та Ексімбанком США”, – пише Роман Лещенко.

Читайте: Витрати на сільгоспвиробництво зросли майже на 35%

Також підписали ключову угоду з Міжнародною фінансовою корпорацією IFC – International Finance Corporation щодо фінансування та модернізації іригаційних проектів, та щодо цього ж – угоду з компанією Lindsay, світовим лідером у сфері іригаційного обладнання. Вона готова запустити виробництво повного комплексу іригаційного обладнання зі значним показником локалізації в Україні.

Раніше Landlord повідомляв про те, що бізнесу стане легше: Українським підприємцям знімуть ряд обтяжень.

Джерело: Facebook Романа Лещенка. 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також