Новини / Логістика     19 квітня 2022 11:04

Україна обмежує експорт залізничного транспорту через збільшення трафіку

Сусідні країни "виявилися не готовими до різкого збільшення перевезень по своїй території українських товарів" через брак локомотивів, вагонів, обмеженої пропускної здатності і обмежень по вазі вантажних вагонів.

Нагромадження вагонів на прикордонних переходах та закриття під час Великодніх свят спонукали Україну тимчасово обмежити поставки товарів до Польщі та Румунії залізницею. Про це заявив високопоставлений представник Української залізниці, пише інформаційне агентство Reuters.

Як великий виробник сільськогосподарської продукції, Україна раніше експортувала більшу частину своїх товарів через морські порти, але після нападу рф змушена експортувати її залізницею через свій західний кордон.

“Укрзалізниця” ввела обмеження з 16 по 18 квітня в Румунію через переходи Дяково і Вадул-Сірет і в Польщу через Ягодин і Ізов”, – зазначив заступник директора комерційного департаменту Валерій Ткачов.

За його словами, обмеження введені “у зв’язку зі скупченням великої кількості вагонів у напрямку західних роз’їздів і закликами західних партнерів скоротити подачу вантажних поїздів”.

За словами Ткачова, сусідні країни “виявилися не готовими до різкого збільшення перевезень по своїй території українських товарів” через брак локомотивів, вагонів, обмеженої пропускної здатності і обмежень по вазі вантажних вагонів.

Станом на 14 квітня біля прикордонних переходів знаходилося 29,5 тисяч вагон, а за перші два тижні Квітня їх кількість збільшилася на 28%.

Він запевнив, що наразі ніяких рішень про зупинку або обмеження довгострокового руху в європейські країни не приймалося. Натомість тимчасові обмеження – це “чисто оперативне рішення, яке дозволить здійснити переходи для розвантаження і прибрати пробки”.

Нагадаємо, із 17 квітня Бельгія, Італія та Румунія закривають порти для російських кораблів.

Раніше Landlord повідомляв, що у портах України зараз перебуває 57 суден із зерном та олійними культурами.

Щоб збільшити пропускну можливість для експорту української аграрної продукції, Польща планує побудувати “сухий порт” на кордоні з Україною. Експорт планується зокрема до третіх країн світу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також