Новини / Фінанси     21 грудня 2020 16:50

Компенсація вартості техніки у 2020 році склала майже 1 млрд грн

Програмою здешевлення вартості вітчизняної техніки скористалось понад 7 тис сільськогосподарських виробників, які придбали майже 12 тис одиниць техніки

За період з грудня 2019 року по листопад 2020 року загальна сума компенсації для аграріїв, які скористалися програмою «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва (25%)», склала 957,5 млн грн. Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

«За цим видом підтримки звернулося 7 260 сільгоспвиробників, з яких 5 180 є фермерськими господарствами. Загалом було придбано 14 946 одиниць сільськогосподарської техніки та обладнання на загальну суму понад 3,8 млрд грн», – повідомив міністр.

ТОП-5 областей з найбільшим попитом на відшкодування витрат за придбаною технікою – Полтавська, Запорізька та Сумська, Дніпропетровська та Київська.

Міністр додав, що завдяки цій програмі аграрії можуть підготуватися до весняних та осінніх польових робіт, оновити виробничу техніку та інше устаткування. Важливо, що програма акцентована саме на вітчизняній с/г техніці, адже це стимулює розширення товарних позицій та збільшення кількості машинобудівних підприємств.

ЧитайтеОбсяг угод M&A у аграрному секторі у 2020 році склав $188 млн

Крім того, програма має економічну ефективність та соціальне значення для розвитку регіонів. Зокрема, програма сприяє створенню додаткових робочих місць, збільшенню надходжень до місцевих бюджетів та залученню інвестицій в український АПК.

Наразі в оновленому переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, включено 191 підприємство, а номенклатуру продукції розширено до 14573 найменування сільгосптехніки та обладнання.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що 21 грудня Олексія Пінчука було призначено т.в.о. голови держгеокадастру України.

Читайте також