Новини / Думки     13 квітня 2020 11:14

Україна може стати лідером насіннєвого ринку у світі – експрет

Керівник напрямку маркетингу насіння підрозділу BASF Agricultural Solutions Тарас Костина вважає, що в найближчі роки «зірками» насіннєвого ринку стануть пшениця, кукурудза, соняшник, канола та овочі. Україна має всі шанси запропонувати й продемонструвати глобальному ринку власні переваги та якісну продукцію, зайнявши вагому частку на світовому ринку насіння.

“У березні 2020 року компанія з досліджень ринків Research and Marketing оприлюднила глобальний звіт щодо розвитку насіннєвого ринку до 2025-го. Головною тезою став ріст насіннєвого сегменту – 7,9% щорічно до 2025 року. Це спричинено, по-перше, ростом попиту на зерно, олію та овочі e світі. Відтак, для збільшення площ посівів аграрії потребують більше насіння. Особливо потреба активізувалася на внутрішніх ринках з початком пандемії коронавірусу. Через транспортні обмеження місцеві аграрії по всьому світу починають купувати більше вітчизняного продукту та возити товар з країн, які не припиняли торговельні зв’язки”, – вважає експерт.

ЧитайтеРекордні врожаї озимих за специфічних умов: досвід Сергія Іващука

Як приклад, він навів вирощування ріпаку.

“Зростання площ під ріпаком спостерігається в усьому світі. З нього виробляють біопаливо, корм для тварин, олію. Біопаливо сьогодні затребуване в  енергетиці – це альтернатива нафти. Однак зважаючи на останні події та рекордне падіння цін на неї, попит на біопаливо може знизитися… Зважаючи на ці тенденції, площі ріпаку в Україні стабільно зростають. З 2001 року збільшилися в 10 разів. За всіма прогнозами, ріст посівів ріпаку продовжиться і в найближчі роки. Переваги культури очевидні: дає гарний врожай, хороший попередник для сівозміни (рано звільняє поле, підвищує родючість ґрунту), має високу рентабельність, гарний медонос для бджіл”, – наголосив Костина.

Джерело: Економічна правда

Відзначимо, раніше Landlord повідомляв, що Єврокомісія визнала українську систему сертифікації насіння.

Читайте також