Новини / Рослинництво     10 квітня 2020 10:27

Єврокомісія визнала українську систему сертифікації насіння

Європарламент отримав від Європейської Комісії пропозицію щодо визнання системи сертифікації насіння в Україні такою, що відповідає вимогам ЄС.

Таке рішення було опублікувано від 7 квітня 2020 року на офіційному сайті Європейської Комісії (Proposal for a Decision of the European Parliament and of the council).

«В даному документі вказано, що за результатами проведення Єврокомісією експертизи законодавства, в Україні діють норми, що забезпечують той самий рівень і порядок експертизи насіння, ідентифікації, його маркування та контролю, як і в ЄС», — пояснили експерти.

Читайте: Рекордні врожаї озимих за специфічних умов: досвід Сергія Іващука

В рішенні зазначається наступне:

  1. доцільність визнання українського насіння і дозвіл на обіг на території ЄС;
  2. стимулювання торгівлі насінням між Україною та ЄС;
  3. через інвестування європейських насіннєвих компаній у вирощування насіння в Україні диверсифікуються виробничі потужності по всій Європі, що зменшить ризики виробництва в одній кліматичній зоні;
  4. визнання еквівалентною системи сертифікації сприятиме підтримці постійного постачання високоякісного насіння до ЄС.

«Питання визнання системи сертифікації насіння неодноразово піднімалося під час зустрічей уряду, Мінекономіки, МЗС, насіннєвого бізнесу і асоціацій з представниками Європейського союзу, та зазначалось про позитивні результати, які були підтверджені аудитом ЄК, про що і йдеться в рішенні. Це результат хорошої роботи українського політикуму задля допомоги українському бізнесу і відкриття нових ринків. Звичайно, далі це рішення повинен підтримати Європейський парламент, і тут в тісній співпраці з Мінекономіки бізнес буде далі працювати, аби пришвидшити прийняття цього рішення», — зазначив координатор комітетів УКАБ Олег Нестеров.

Джерело: УКАБ

Раніше директор ДП “Центр сертифікації експертизи сільськогосподарської продукції” Євген Ігнатенко повідомив, що буде з ціною на сертифікацію насіння.

Читайте також