Новини / Тваринництво     28 січня 2019 12:52

Україна може експортувати на 20% більше корів. Названо умови

Українські виробники мають потенціал наростити на 20% експорт голштинської породи корів та щороку продавати за кордон понад 5 тис. тварин. Для цього необхідно прийняти правки до закону «Про племінні ресурси». Це розширить експортні можливості для малих фермерів.

Про це повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока.

Наразі в Україні статус племінних тварин отримали 20 000 корів голштинської породи. З цієї кількості кожного року продається за кордон біля 1 500 голів. Найбільше купують українських тварин в азійських країнах. Однак, українські фермери мають потенціал збільшити експорт корів до 5 тис. на рік.

Головною умовою для цього є зміна закону «Про племінні ресурси».

«Наша країна – одна з небагатьох держав пострадянського простору, де племінний статус надається господарствам. Тоді як у розвинених країнах цей статус присвоюється окремій тварині», – пояснив Ігор Присяжнюк, голова Української голштинської асоціації.

ЧитайтеФермери побили власний рекорд експорту, трохи не дотягнувши до $20 млрд

Адже через те, що окремий статус отримують лише великі господарства, маленькі ферми втрачають свої можливості продавати тварин за кордон. При тому, що 80% корів у невеликих господарствах – чистокровні.

Наприклад, сьогодні для того, аби отримати «племінний статус», у господарстві має бути не менше 100 чистокровних голштинів. Крім того, його регулярно потрібно оновлювати. Тож для посилення експортних позицій, необхідно змінити законодавство.

Як раніше повідомляв Landlord, чиновники Держпродспоживслужби порадили фермерам, в господарстві яких є велика рогата худоба, кози чи вівці, прискорити інвентаризацію тварин. Це дасть змогу звірити дані з інформацією попередніх років та уникнути розбіжностей щодо розміру державної допомоги. Для цього потрібно звернутися до місцевого відділу Держветслужби та домовитися про інвентаризацію.

Читайте також

Матеріали по темі

Тваринництво        20 жовтня 2021 08:19

В Україні суттєво зменшилось виробництво яєць

Тваринництво        19 жовтня 2021 12:58

Україна може продавати племінну ВРХ до Лівії