Новини / Тваринництво     28 січня 2019 12:52

Україна може експортувати на 20% більше корів. Названо умови

Українські виробники мають потенціал наростити на 20% експорт голштинської породи корів та щороку продавати за кордон понад 5 тис. тварин. Для цього необхідно прийняти правки до закону «Про племінні ресурси». Це розширить експортні можливості для малих фермерів.

Про це повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока.

Наразі в Україні статус племінних тварин отримали 20 000 корів голштинської породи. З цієї кількості кожного року продається за кордон біля 1 500 голів. Найбільше купують українських тварин в азійських країнах. Однак, українські фермери мають потенціал збільшити експорт корів до 5 тис. на рік.

Головною умовою для цього є зміна закону «Про племінні ресурси».

«Наша країна – одна з небагатьох держав пострадянського простору, де племінний статус надається господарствам. Тоді як у розвинених країнах цей статус присвоюється окремій тварині», – пояснив Ігор Присяжнюк, голова Української голштинської асоціації.

ЧитайтеФермери побили власний рекорд експорту, трохи не дотягнувши до $20 млрд

Адже через те, що окремий статус отримують лише великі господарства, маленькі ферми втрачають свої можливості продавати тварин за кордон. При тому, що 80% корів у невеликих господарствах – чистокровні.

Наприклад, сьогодні для того, аби отримати «племінний статус», у господарстві має бути не менше 100 чистокровних голштинів. Крім того, його регулярно потрібно оновлювати. Тож для посилення експортних позицій, необхідно змінити законодавство.

Як раніше повідомляв Landlord, чиновники Держпродспоживслужби порадили фермерам, в господарстві яких є велика рогата худоба, кози чи вівці, прискорити інвентаризацію тварин. Це дасть змогу звірити дані з інформацією попередніх років та уникнути розбіжностей щодо розміру державної допомоги. Для цього потрібно звернутися до місцевого відділу Держветслужби та домовитися про інвентаризацію.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також