Новини    15 листопада 2023 10:29

Україна експортувала вже 4 млн тонн вантажів новим коридором у Чорному морі


З серпня 2023 року, коли Україна відкрила новий морський маршрут з портів Одещини, вже експортувала вже 4 млн тонн вантажів.

“Працює “зерновий коридор”. Нині долаємо позначку в 4 мільйони тонн вантажів і зберігаємо позитивну динаміку”, – повідомив у вівторок президент Володимир Зеленський.

За даними посла США в Україні Бріджит Брінк від 13 листопада Чорноморським коридором пройшло уже 100 зерновозів.

Альтернативний маршрут з середини вересня почав працювати не тільки на вихід, але й на вхід у порти України. Ще він дозволив  розблокувати морський експорт для металургів.

Нагадаємо, раніше глава британського уряду Ріші Сунак зауважив, що за два місяці масованих атак по елеваторах і портах України, росіяни на третину зменшили її спроможність експортувати аграрну продукцію.

За даними уряду, з липня рф пошкодила або знищила щонайменше 26 цивільних портових споруд, складів, силосів і зернових елеваторів, скоротивши експортні можливості України на третину. Знищеного зерна достатньо, щоб годувати 1 млн людей цілий рік.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...