Новини / Садівництво     25 лютого 2019 11:21

Україна експортувала рекордні обсяги заморожених фруктів та ягід на $78 млн

За 2 роки прибуток від експорту заморожених фруктів і ягід з України виріс на 54%. Торік ріст прибутку становив 28% та в фінансовому еквіваленті дорівнював рекордним $78 млн. Це робить заморожену продукцію (фрукти та ягоди) другим за прибутковістю сектором у плодово-овочевій галузі України. На першому місці – грецькі горіхи. Від їхнього продажу українські виробники отримали 2018-го $117 млн.

Про це повідомляє EastFruit.

За минулий рік Україна експортувала 47,8 тис. тонн ягід. Це стало новим рекордом для плодово-овочевого сектору.

Найбільше за кордоном купували полуницю, малину, лохину та чорницю. Полуниці вдалося реалізувати 3,7 тис. тонн. Ріст обсягів експорту за рік становив 24%. Малини українські виробники експортували об’ємом 14,9 тис. тонн. Це склало 12% росту експорту.

Читайте: Експорт ягід: головні конкуренти України 2019

«Замороження овочів і фруктів – надзвичайно перспективна для фінансових вливань вітчизняна галузь. Річ у тім, що цей сектор створює різноманітні можливості для фермерів з виготовлення сировини для заморозки. До прикладу, сусідня Польща експортує заморожених ягід на $500 млн за рік. Це – в семеро разів більше, ніж Україна. Однак, можливості вітчизняних садівництв набагато більші. Це – відносно недорога робоча сила, електрика, земельні угіддя тощо», – пояснює Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту ФАО.

Найбільше Україна експортувала ягід до країн ЄС. Третина всіх продажів була в Польщі.

Як раніше повідомляв Landlord, 2019-го українські виробники ягід і фруктів наростять свою присутність на ринках Близького Сходу. Яблука, черешня, лохина, волоський горіх та печериці можуть зайти на ринок Об’єднаних Арабських Еміратів уже цього маркетингового сезону. За попередніми прогнозами, експорт українських яблук зросте до 4 тис. тонн. А за умови налагодження авіадоставки суттєво можуть зрости й продажі вітчизняної малини.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також