Новини    22 листопада 2021 16:00

Ухвалили 7 законопроектів, важливих для децентралізації та розвитку громад

Вони надають громадам можливість приєднуватися до вже організованого співробітництва за спрощеною процедурою

Верховна Рада ухвалила 7 важливих законопроєктів для децентралізації та розвитку громад.

№4298 про нові функції місцевих держадміністрацій

Створює правові передумови для функціонування місцевих держадміністрацій префектурного типу; робити законодавство відповідним з сучасними викликами, які постають перед посадовцями обласних та районних держадміністрацій під час виконання конституційних повноважень.

№4664 про розв’язання питань адміністративного-територіального устрою

В рамках Конституції дозволяє впорядковувати основні процедури розв’язання питань адміністративного-територіального устрою; утворення, ліквідація, встановлення і зміна меж адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів.  

№5742 про співробітництво громад 

Надає громадам можливість приєднуватися до вже організованого співробітництва за спрощеною процедурою. Дозволяє укладати змішаний договір про співробітництво, тобто такий, в якому можуть міститися елементи різних форм співпраці.

№6281 та №6282 про розподіл повноважень

Розмежовують повноважень між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування всіх рівнів. Визначають однакові повноваження для сільських, селищних, міських рад і їх виконавчих органів. Розмежовують повноваження обласних та районних рад.

№4497 про спрощення електронних закупівель для громад 

Пропонує підняти поріг спрощених електронних закупівель з 50 до 200 тис. грн для організації ефективної діяльності органів місцевого самоврядування.

№5002 про реформування бібліотек 

Законопроєкт передбачає, що засновник бібліотеки може створити піклувальну раду. Це дасть змогу громаді впливати на розвиток бібліотеки: формувати стратегію, адвокатувати потреби, залучати додаткові ресурси.      

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Рада ухвалила закон про фонд гарантування кредитів фермерам.
Владислава Михайленко
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...