Новини    03 травня 2022 14:39

УКАБ закликає владу провести лібералізацію законодавства в частині обігу пального на час війни

У зв’язку з проведенням польових робіт в умовах війни при бомбардуваннях та обстрілах нафтобаз і складів зберігання пального компаній-постачальників, аграріїв та логістичних компаній, досі не вирішеною залишається проблема щодо обігу пального та його переміщення.

“Український клуб аграрного бізнесу” закликає владу провести зміни законодавства в частині обігу пального, провівши тимчасову лібералізацію законодавства на час воєнного стану в частині зберігання пального с/г виробниками, а також надати можливість реалізації пального між с/г товаровиробниками з метою вчасного виконання комплексу польових та інших господарських робіт. Про це повідомляє пресслужба УКАБ.

У зв’язку з проведенням польових робіт в умовах війни при бомбардуваннях та обстрілах нафтобаз і складів зберігання пального компаній-постачальників, аграріїв та логістичних компаній, досі не вирішеною залишається проблема щодо обігу пального та його переміщення. Зокрема задля проведення комплексу весняно-польових робіт, а надалі й для можливості проведення збиральної кампанії в червні, аграрії в період активних бойових дій в багатьох регіонах України були вимушені будь-якими шляхами вивозити пальне з небезпечних районів, цистернами заливати дизпальне у будь-які мінімально придатні для цього місткості, як власні, так і інших аграрних компаній та фермерів.

“В розумінні Податкового кодексу України, така передача пального вважається реалізацією, а це дозволено здійснювати виключно з акцизних складів, які мають відповідну технічну та будівельну документацію, дозвільні документи, які зареєстровані і внесені в Реєстр, тощо. Проте в умовах війни забезпечити введення в роботу і зареєструвати з нуля новий акцизний склад майже неможливо. При цьому, виникає питання щодо доцільності здійснення таких дій зі сторони аграріїв, адже фактично – це разова операція в період воєнного стану аби доставити пальне в більш безпечні місця, де є хоч якісь ємності для його зберігання та можливість провести польові роботи”, – зазначив генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

Читайте також: Кабмін назвав заходи, які направлені на покращення посівної

Враховуючи звернення агробізнесу щодо проблем, які виникають у сільськогосподарських товаровиробників при передачі (відпуску, відвантаженню) пального для потреб власного споживання, Мінагрополітики розробило проєкт відповідних змін для внесення до законодавства, які було надіслано в Комітет Верховної Ради України з питань фінансової, податкової та митної політики.

Тож УКАБ звертається до влади з проханням підтримати пропозицію Мінагрополітики щодо внесення змін до законодавства в частині обігу палива і провести тимчасову лібералізацію законодавства на час воєнного стану.

Нагадаємо, російські війська нищать  українські нафтобази і НПЗ. Що буде з ринком палива та чи є план Б в України розповів директор Консалтингової групи А-95, експерт із енергетики Сергій Куюн.

Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до, зокрема, пального, пестицидів та агрохімікатів в умовах воєнного стану.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...