Новини / Трейдинг     04 червня 2019 08:50

Угода про ЗВТ з Туреччиною: тривають переговори щодо тарифів на агропродукцію

Для завершення роботи над Угодою про запровадження зони вільної торгівлі Україна і Туреччина мають узгодити тарифи на продукцію АПК і певні послуги. Сама угода вже на 99% готова. Таку заяву зробив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

Про це повідомляє Європейська правда.

Угода про запровадження зони вільної торгівлі з Туреччиною, переговори щодо якої мали завершитися ще до кінця 2018 року, і досі не готова. Неузгодженими залишаються тарифи на агропродукцію і певну частину послуг.

Читайте: На Всесвітній виставці в Дубаї Україна збудує павільйон за $5 млн

Василь Боднар розповів, що зараз експерти ведуть переговори щодо питань, пов’язаних із тарифами на сільгосппродукцію, і для того, щоб угода була збалансованою та відповідала національним інтересам України, потрібен час на домовленості. Тому на «швидкі політичні рішення» сьогодні очікувати не варто.

«Звичайно, ми не можемо піти на якісь поступки, які можуть зашкодити національному бізнесу», – наголосив заступник міністра.

За словами Василя Боднара, угода вже готова на 99%, залишилося обговорити деталі, які «впливають на цифри».

Landlord раніше повідомляв про те, що Україна та Грузія внесли зміни до Угоди про вільну торгівлю. Тепер українські виробники зможуть імпортувати сировину з Грузії, переробляти її та експортувати в країни ЄС з українськими сертифікатами походження з нульовою або пільговою ставкою мита.

Читайте також