Новини / Технології     11 жовтня 2022 13:23

Учені з Австралії та Ізраїлю планують до 2025 року виростити рослини на Місяці


Таким чином вчені прагнуть продовольчої безпеки майбутніх місячних колоній

Про  це пише видання freshplaza.com

Насіння кількох рослин відправлять на космічному кораблі Beresheet 2, який планується запустити в 2025 році в рамках ізраїльської місії на Місяць.

За словами ботаніка Бретта Вільямса з Технологічного університету Квінсленда, насіння поливатимуть водою всередині герметичної камери, а їх проростання та ріст будуть контролювати.

Вільямс також розповів, що рослини обиратимуть на основі їхньої здатності виживати в несприятливих умовах і швидкості росту. Найімовірніше, це буде австралійська «воскресна трава», оскільки вона може виживати без води.

Цей проєкт – перший крок до вирощування рослин для виробництва їжі, ліків і кисню, які мають вирішальне значення для встановлення людського життя на Місяці, — йдеться в офіційній заяві дослідників, які повідомили про місію.

Водночас вчені сподіваються, що якщо вдасться створити систему для вирощування рослин на Місяці, можна буде створити і систему для вирощування їжі в деяких куточках Землі з наскладнішими природними умовами, і тим самим зменшити нестачу продовольства у світі.

Нагадаємо, американські вчені із Мічиганського університету навчилися прогнозувати врожай за аналізом РНК паростків кукурудзи. Нова технологія показує точніші результати, ніж традиційний генетичний аналіз рослин.

Раніше Landlord повідомляв, що німецькі вчені створили фіолетові томати з пігментом буряка.

Своєю чергою  китайські вчені синтезували крохмаль з вуглекислого газу.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також