Новини / Технології     17 січня 2020 14:39

Інновація рослинництва: прогноз врожаю за двотижневими паростками

Розробка американських вчених із Мічиганського університету дозволяє прогнозувати врожай за аналізом РНК паростків кукурудзи. 

Нова технологія показує точніші результати, ніж традиційний генетичний аналіз рослин.

Про це пише Суперагроном.

Вчені досліджували ДНК та РНК рослин і змогли встановити причинно-наслідкові зв’язки. Тепер, проаналізувавши РНК, їм вдається доповнити аналіз ДНК новими даними і передбачити інтенсивність цвітіння та потенційну врожайність рослин.

Читайте: Без ґрунту: в Японії розробили інноваційний спосіб вирощування овочів та фруктів

Як пояснюють дослідники, їм вдалося досягти такої точності, яку дає аналіз ДНК. І тепер вони можуть прогнозувати життєвий цикл рослини, досліджувати потенціал врожайності, не витрачаючи місяці і роки, як це відбувається за традиційною методологією селекції рослин. 

Досягнення прокоментував професор ботаніки й порівняльної математики Мічиганського університету Шинхан Шіу. Він давно практикує порівняльні методи у дослідженнях з біології. Разом із колегами він виявив, що аналіз РНК доповнює ДНК унікальними даними про потенціал рослин, тому метод є інноваційним та перспективним», — зазначив Шинхан Шіу. Завдяки новому методу, вченим вдалося ідентифікувати 5 генів, що мають великий вплив на строки цвітіння, тоді як традиційний метод дозволяв встановити лише 1 із 14. Тож тепер прогнози можуть стати іще більш точними та ефективними. 

Раніше Landlord писав про те, як заробити на відходах землеробства: херсонські фермери впроваджують екотехнології.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також