Новини    05 вересня 2023 19:24

UAnimals вперше проведе Всеукраїнський марш прибирання у заповідниках: як долучитися

В організації наголосили, що "прибираючи сміття, ми рятуємо тварин і протистоїмо знищенню природи, яке чинить росія".

Волонтери UAnimals вже 16-17 вересня одночасно зберуться у п’яти заповідних локаціях, аби прибрати сміття, накопичене через людську недбалість та російський екоцид.

Марш прибирання відбудеться на Хортиці у Запоріжжі, у Голосіївському нацпарку в Києві, в Ужанському нацпарку на Закарпатті, у нацпарку “Гуцульщина” на Івано-Франківщині та в нацпарку “Бузький град” на Миколаївщині.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У цих парках живуть червонокнижні тварини, які потерпають від сміття: саламандра плямиста, рись, горностай, лось, ведмідь, олень благородний та інші тварини та їхні домівки потребують захисту, пояснюють активісти.

20% природоохоронних територій України уражені війною. Зараз неможливо допомогти заповідникам на окупованих територіях чи під вогнем, тож ми зосереджуємо зусилля, щоб зберегти рідкісні види тварин по всій країні, — зазначив засновник UAnimals Олександр Тодорчук.

У пресслужбі організації наголосили, що “прибираючи сміття, ми рятуємо тварин і протистоїмо знищенню природи, яке чинить росія”.

Як долучитися до прибирання

Всі організаційні деталі будуть у нашому чат-боті для волонтерів. Будь ласка, переходьте за посиланням https://march.uanimals.org. Далі виконайте п’ять кроків, описані на сторінці за посиланням.

В організації закликали людей та компанії самоорганізовуватися на Марш прибирання поза локаціями, які назвали UAnimals.

Ви можете поприбирати 16 і 17 вересня у найближчому парку чи будь-якій локації, де любите бувати. Всі фото і відео з таких подій викладайте під гештегом #StopEcocideUkraine і тегайте UAnimals, – мовиться у повідомленні.

Нагадаємо, міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що сума збитків завданих росіянами довкіллю за рік зросла у п’ять разів.

Підірвавши Каховську ГЕС росія спричинила найбільшу екологічну катастрофу з часів Чорнобиля. Незворотні наслідки цього екоциду відчує весь Європейський континент. На цьому у Німеччині на Боннській конференції зі зміни клімату наголосила українська делегація.

Міністерство аграрної політики та продовольства України за попередніми оцінками, внаслідок терористичного акту росіянами на Каховській ГЕС, передбачає на Херсонщині затоплення орієнтовно 10 тисяч га сільськогосподарських земель на правобережжі. А також в декілька разів більше на лівому березі області, який зараз перебуває під окупацією.

Збитки для аграрного сектору України внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС можуть скласти $1,5 млрд. Про це перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький сказав в етері телемарафону “Єдині новини”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...