Новини    13 червня 2023 20:36

Незворотні наслідки підриву дамби Каховської ГЕС відчує весь Європейський континент – Міндовкілля

Військова агресія росії ставить під загрозу не лише екологічну безпеку України, наслідки відчуватимуться і за її межами

Підірвавши Каховську ГЕС росія спричинила найбільшу екологічну катастрофу з часів Чорнобиля. Незворотні наслідки цього екоциду відчує весь Європейський континент. На цьому у Німеччині на Боннській конференції зі зміни клімату наголосила українська делегація, передає пресслужба Міндовкілля.

Боннська конференція зі зміни клімату – це міжнародна зустріч, де країни-учасниці напрацьовують спільне бачення щодо послаблення глобальної кліматичної кризи та готують основу для прийняття державами кліматичних рішень на СОР28, яка цьогоріч відбудеться в ОАЕ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

З партнерами України, що входять до Парасолькової переговорної групи, а це – 11 країн, серед яких зокрема США, Велика Британія та Японія, українська делегація формує спільну позицію щодо висвітлення питань негативних наслідків для довкілля через терористичні дії росії на Каховський ГЕС.

На Конференції українська делегація представила звіт з викидів парникових газів, спричинених російською збройною агресією за перші 12 місяців повномасштабної війни. Дослідження було проведене за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” (МФВ), Швеції, Європейського кліматичного фонду та Федерального міністерства економіки та кліматичних дій Німеччини в рамках проєкту Міжнародної Кліматичної Ініціативи.

За підрахунками експертів, за рік повномасштабної війни у довкілля потрапило понад 119 мільйонів тонн парникових газів. Це майже рівнозначно обсягу викидів Бельгії за рік. Сюди увійшли як прямі викиди від бойових дій, так і спричинені ними пожежі та майбутня відбудова.

Крім того, під час Конференції українська делегація заблокувала розгляд низки документів, які містять чи посилаються на звітну інформацію від росії, до якої включена статистика тимчасово окупованих територій України.

Військова агресія росії ставить під загрозу не лише екологічну безпеку України, наслідки відчуватимуться і за її межами. Тож ми маємо докладати спільних зусиль із міжнародною спільнотою для притягнення росії до відповідальності за вчинені злочини, – зазначили у повідомленні.

Боннська конференція зі зміни клімату триватиме до 15 червня включно.

Як відомо, вночі 6 червня о 02:50 російські терористи здійснили внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС. У зоні підтоплення близько 80 населених пунктів. Каховську ГЕС повністю зруйновано, відновити її неможливо.

Підрив Каховської ГЕС росіянами — це удар по глобальній продовольчій безпеці, яку ворог хоче знищити. Ця катастрофа вплине на систему зрошення на Півдні України, зазначив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Внаслідок знищення Каховської ГЕС збитки для рибної галузі  від загибелі лише дорослих особин можуть сягнути 95 тисяч тонн або близько 4 млрд грн. Всього, за попередніми розрахунками, збитки від загибелі усіх біоресурсів складуть до 10,5 млрд грн.

Міністерство аграрної політики та продовольства України за попередніми оцінками, внаслідок терористичного акту росіянами на Каховській ГЕС, передбачає на Херсонщині затоплення орієнтовно 10 тисяч га сільськогосподарських земель на правобережжі. А також в декілька разів більше на лівому березі області, який зараз перебуває під окупацією.

Збитки для аграрного сектору України внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС можуть скласти $1,5 млрд. Про це перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький сказав в етері телемарафону “Єдині новини”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...