Новини / Технології     28 квітня 2020 12:16

У Житомирі відкрили смарт-теплицю вартістю у 1,3 млн гривень. Вона лише третя в Україні

Цьогоріч поліський національний університет за 1,3 млн грн реконструював власну теплицю, на якій наразі вирощується більше 15 видів розсади для Ботанічного саду у Житомирі. У теплиці встановили данське обладнання для поливу та догляду за культурами на основі органічного виробництва.

Завдяки сучасній технологічній лінії усіма процесами можна керувати з мобільного телефону. За словами ректора університету Олега Скидана, таких технологічних ліній, якою обладнана теплиця, в Україні лише три.

Завідувачка тепличним господарством Ганна Тютюнник каже, що теплиця має дві лінії іноземного виробництва – салатну, для вирощування пряних культур, та лінію заливних столів, для вирощування посадкового матеріалує.

Читайте: До 3 т/га: чому в Україні вигідно вирощувати валер’яну

“Ми вирощуємо близько 15 видів розсади. В основному, це гібриди. Перець висаджується в середині лютого, бо він довго сходить. Перший рік попробували висадити такі кавуни-гібриди. Чим вони відрізняється від звичайного? Може рости у будь-якому типу ґрунту”, — зазначила вона.

Застосовують тут і систему зволоження на високому тиску “Туман”, яка за лічені хвилини знижує температуру повітря і підвищує вологість.

Джерело: Суспільне

Раніше landlord розповідав, як правильно вирощувати огірки-лимони.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також